You are here
Synaptics Clear Force, czyli Androidowa odpowiedź na Force Touch od Apple News 

Synaptics Clear Force, czyli Androidowa odpowiedź na Force Touch od Apple

Technologia wykorzystująca rozpoznawanie siły nacisku w najnowszych iPhone’ach robi wrażenie. Nic dziwnego – to nowy kierunek rozwoju ekranów dotykowych. Okazuje się, że za sprawą firmy Synaptics, znanej między innymi z produkcji touchpadów, z podobnego rozwiązania skorzystają również producenci sprzętu, pracującego pod kontrolą Androida.

Clear Force to najnowsze dzieło Synaptics. Jak się zapewne domyślacie, dzięki ów technologii możliwe będzie rozpoznawanie siły nacisku na ekran, ale to nie wszystko. Firma zadbała również o stronę software’ową i zaimplementowała kilka przydatnych funkcji, z których będą mogli skorzystać inni producenci.

Pierwsze smartfony wykorzystujące CF pojawią się na rynku już na początku przyszłego roku, co jest wiadomością świetną. Naturalnie z początku nowa technologia zagości w urządzeniach z wyższej półki, ale możemy być pewni, iż docelowo nawet budżetówce będą mogły poradzić sobie z rozpoznawaniem siły nacisku.

Dobrze, ale do czego tak właściwie może przydać się Clear Force? Jeśli oglądaliście ostatnią konferencję Apple, na której firma zaprezentowała iPhone 6s, wykorzystującego podobne rozwiązania, wiecie doskonale, jak przydatna może być ów opcja. Co ciekawe, produkt Synaptics pozwoli na znacznie więcej:

  • Otwieranie menu kontekstowego
  • Przybliżanie i oddalanie obrazu
  • Podgląd funkcji
  • Usprawnienia rysowania
  • Odblokowywanie urządzenia

To tylko kilka przykładów na wykorzystanie technologii, która – nie oszukujmy się – jest przyszłością. Podobnie mówiono o multitouchu, który jakby nie patrzeć, zawojował rynek urządzeń mobilnych. Czy podobnie będzie w przypadku Clear Foce? Jestem tego pewny.

Myślę, że poniższy film będzie idealnym uzupełnieniem wpisu. Obejrzyjcie koniecznie.

http://www.youtube.com/watch?v=g9lcaL-UqIk

Źródło: Synaptics

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment