StronyGoogle2x1

Accelerated Mobile Pages — dzięki Google mobilne strony będą wczytywać się błyskawicznie

AMP, czyli najnowsza inicjatywa giganta z Redmond, której głównym celem jest poprawa wydajności mobilnych strony internetowych, może naprawdę zmienić odczucia płynące z obcowania ze smartfonami oraz tabletami.

StronyGoogle2x1

 

Nie oszukujmy się – na przestrzeni ostatnich lat zmienił się model korzystania z sieci, zaś przeglądanie strony na urządzeniach mobilnych stało się standardem. Nic więc dziwnego w tym, że zarówno wydawcy, jak i webdeveloperzy starają się dostosować do obecnego trendu, udoskonalając user experience własnych witryn.

Niestety, mimo szczerych chęci i idących za nimi działań, niektóre strony są w dalszym ciągu ociężałe, nie mówiąc już o niewygodnym rozmieszeniu na nich poszczególnych elementów. Okazuje się, że Google, widząc problem, zdecydowało się opracować rozwiązanie.

Cel? Zredukowanie czasu potrzebnego na wczytanie stron do minimum, szczególnie tych wypełnionych po brzegi treściami multimedialnymi, jak filmy czy chociażby interaktywne reklamy. Idea zacna, ale jej realizacja może okazać się niezwykle trudna, szczególnie że zachodzi tutaj potrzeba przekonania do AMP HTML partnerów. Co prawda chęć wdrożenia wspomnianego otwartego (Open Source) frameworka zgłosili już tacy giganci jak Twitter, Pinterest, Linkedin oraz WordPress, jednak dalej jest to bardzo krótka lista.

Ciekawe, kiedy i czy w ogóle rozwiązanie zdobędzie odpowiednią popularność. Teoretycznie to właśnie wydawcom powinno zależeć na wygodzie przeglądania sieci przez użytkownika, gdyż ten odwiedzając daną stronę oraz wracając do niej, generuje zyski. Jeśli sposób podania treści nie jest wygodny, a sama strona wczytuje się w nieskończoność — o zarobkach można zapomnieć.

Jeśli chcielibyście dokładniej zgłębić poruszone przeze mnie kwestie, odsyłam was bezpośrednio na stronę projektu.

Źródło: googlepolska.blogspot.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...