You are here
Szalejące upały w Polsce: jak uniknąć przegrzania smartfona poradniki 

Szalejące upały w Polsce: jak uniknąć przegrzania smartfona

Nie da się ukryć, że występujące właśnie w Polsce upały są uciążliwe dla osób starszych i dzieci. Nawet osoby w sile wieku odczuwają negatywne skutki temperatur przekraczających 35 stopni w cieniu. Jak w takich warunkach może poradzić sobie smartfon?

Upały
fot. Pixabay

Urządzenia mobilne to w zasadzie komputery, niewielkie, ale komputery. Ich działanie jest zbliżone, dlatego też zbyt wysoka temperatura może odbić się negatywnie na pracy sprzętu. W mocno niesprzyjających warunkach istnieje ryzyko trwałego uszkodzenia smartfona, a nawet jego samozapłonu. Jednak scenariuszy takich można unikać, zwracając uwagę na kilka pozornie nieistotnych kwestii.

Rada na polskie upały

Jak upały wpływają na działanie smartfona? Przede wszystkim spowalniają jego działanie, co stanowi swoistą obronę przewidzianą przez producenta. Niekiedy jednak nie jest to wystarczające i zbyt wysoka temperatura może uszkodzić poszczególnie podzespoły, co jak pewnie się domyślacie, może skończyć się „uśmierceniem” urządzenia. Problemy dotyczą również akumulatora, który w zbyt wysokiej temperaturze może stracić swoje właściwości, a nawet wybuchnąć

Chyba nie chcielibyście mieć w kieszeni urządzenia, które zrobi wam krzywdę? Ja nie, dlatego warto stosować się do kilku rad. Nie są one remedium na przechodzącą właśnie przez Polskę falę upałów, ale z pewnością wpłyną pozytywnie na żywotność waszych sprzętów. Do rzeczy.

  • Podczas podróży autem i korzystaniu z nawigacji umieść smartfon w możliwie zaciemnionym miejscu. Najlepiej tuż przy wylocie klimatyzacji
  • Staraj się nie korzystać z urządzenia w pełnym słońcu dłużej niż kilka minut
  • Zmniejsz jasność ekranu lub aktywuj funkcję oszczędzania baterii, co pozwoli na zachowanie niższej temperatury
  • Odpuść sobie granie
  • Ładowanie akumulatora powinno odbywać się możliwie z dala od mocno nasłonecznionego miejsca
  • Jeśli nie musisz, nie używaj silikonowych etui, które nagrzewają się, przekazując jeszcze większe ciepło smartfonowi
  • Staraj się nie trzymać urządzenia w nagrzanej i wilgotnej kieszeni spodni. Jest lato, pocimy się i naturalne jest to, że gorący smartfon w naszej kieszeni może mieć styczność z wilgocią. Nie da się tego w prosty sposób uniknąć, jednak warto mieć tego świadomość.

Mam nadzieję, że te drobne tipy pomogą waszym smartfonom przetrwać upały. Dajcie znać w komentarzach, jakie są wasze sposoby na radzenie sobie z wysokimi temperaturami.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Related posts

Leave a Comment