You are here
Wiedźmin 3 na Nintendo Switch jeszcze w tym roku artykuły Gry konsole News 

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch jeszcze w tym roku

Tegoroczne targi E3 były bez wątpienia emocjonujące, a co istotne, pojawiło się na nich kilka zaskoczeń. Jednym z nich okazała się zapowiedź premiery gry Wiedźmin 3 dla platformy Nintendo Switch. CD Projekt RED postawił przed sobą wyzwanie, ale czy studiu udana się mu sprostać?

Wiedźmin 3
fot. CDP RED

Traktuję wspomnianą zapowiedź jako pełne zaskoczenie. Owszem, już wcześniej mówiono o możliwości pojawiania się trzeciej odsłony Wiedźmina na mobilnej platformie Nintendo, ale mocno wątpiłem w realizację przedsięwzięcia. Mimo że gra ukazała się kilka lat temu, w dalszym ciągu możemy uznać ją za wymagającą. Widać to szczególnie po mniej wysilonych sprzętach. Biorąc pod uwagę, że Nintendo Switch nie dysponuje mocą obliczeniową zbliżoną do Xboxa One czy PS4, CDP RED musi pójść na pewne ustępstwa.

Kompletne wydanie gry Wiedźmin 3 trafi na Nintendo Switch

Studio odpowiedzialne za produkcję zapowiedziało, iż Wiedźmin 3 trafi na tytułową konsolę jeszcze w tym roku. To świetna wiadomość dla użytkowników nietypowego sprzętu growego, a jednocześnie kolejny pokaz jego mocy. Potężny świat Geralta został przeniesiony na Switcha jeden do jednego, co siłą rzeczy musiało zrodzić pewne problemy z wydajnością.

Nikt nie powiedział tego wprost, lecz wystarczy przyjrzeć się zwiastunowi produkcji. Widać w nim oszczędne tekstury, niższą rozdzielczość oraz nie do końca idealne, jak na rzeczony tytuł animacje. Ustępstwa w jakości grafik i klatkażu nie są niczym złym. Jeśli stanowią one warunek pojawienia się gry Wiedźmin 3 na konsoli Japończyków, jestem za.

Gra będzie dystrybuowana w formie cyfrowej oraz jako wersja pudełkowa. W tej drugiej poza samą produkcją znajdziemy jeszcze naklejki, mapę oraz kompendium wiedzy — Świat Wiedźmina. W kwestii samego tytułu dodam tylko, że przez Edycję Kompletna rozumiemy tutaj zestaw zawierający podstawkę Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz rozszerzenia takie jak Krew i Wino czy Serce z Kamienia.

Konsole oraz dedykowane im gry znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: CD Projekt RED

Related posts

Leave a Comment