Szalone pomysły z Intel Developer Forum 2015

Maszyna do sortowania Skittelsów (!!!), współczujące Sowy, czarodziejskie lustro zastępujące przebieralnię – to tylko niektóre świeże (i „nieco” zwariowane) pomysły zaprezentowane na najnowszym Intel Developer Forum.

Przytoczona impreza firmy Intel jest regularnym eventem organizowanym w różnych miejscach na świecie. Wydarzenie to jest okazją dla młodych utalentowanych zespołów technologicznych współpracujących z tą międzynarodową korporacją do zaprezentowania się szerokiemu gronu specjalistów i uzyskania lukratywnych kontraktów tudzież po prostu niezbędnych funduszy na swoje przedsięwzięcie. Bardzo podobne wydarzenie co roku, bądź częściej organizuje co najmniej kilka z wiodących firm – są one okazją do potwierdzenia ich znaczenia i pozycji jako liderów branży elektronicznej (np. Imagine Cup Microsoftu, z którego polskich finałów swego czasu przygotowaliśmy dla was reportaż, możecie go znaleźć tutaj). Tegoroczna edycja odbyła się w San Francisco i obfitowała w wiele prototypów wynalazków, które, chociażby dlatego, że są momentami przezabawne, warto przytoczyć. Wszystkie z zaprezentowanych innowacji wykorzystywały technologie amerykańskiego giganta, takie jak Intel RealSense, analizująca głębię i mapowanie 3D (co się przekłada m. in . na możliwość rzeczywiście bezdotykowego obsługiwania smartfonów, komputerów, etc.) czy Intel Optane, znacznie poprawiająca wydajność dysków SSD. Skupmy się jednak na wynalazkach.

Najsilniej moją uwagę przyciągnęła maszyna do sortowania Skittelsów. Absurd powstania czegoś takiego jest po prostu przepyszny. Jak to „cacko” wygląda możecie zobaczyć na załączonym zdjęciu. Jedno jedyne zadanie tej maszyny polega na rozdzielaniu wspomnianych cukierków według ich koloru (czyli smaku), jak mówią jej autorzy „w trosce o to, byśmy nie musieli zjadać tych Skittelsów, których nie lubimy”. Czy wyobrażacie sobie coś takiego na sklepowych półkach?

Fanów symulatorów sportowych może bardziej zainteresuje symulator wyścigów iRacing zmieniający kąt nachylenia ekranu razem z… ruchem głowy gracza (ktoś z was może krzyknie: „Wreszcie! Marzyłem o czymś takim!”).

Spędzając chwile na ściganiu się z przeciwnikami, moglibyście odesłać waszą dziewczynę do wirtualnej przymierzalni. Memomi Memory Mirror zamiast tradycyjnego lustra posiada duży ekran, dzięki kamerom wyświetlający wasz obraz, którym następnie można manipulować – zmieniać kolor ubrania, wyświetlać dwie podobizny siebie w dwóch różnych zestawach rzeczy, itp.

Zachodzę w głowę, do czego właściwie służy wynalazek określany przez wielu jako płaczące sowy. ”Worry Birds” to ptaki wydrukowane za pomocą technologii 3D, które połączone z np. Twiterrem, dzięki specjalnemu algorytmowi, reagują w określony sposób na monitorowane przez nie pojawiające się tam zdarzenia, przykładowo na prezentacji podczas imprezy przybierały coraz bardziej zmartwioną postawę na rosnącą liczbę wieści dotyczących ataków rekinów.

Źródło: Intel Developer Forum.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...