You are here
Czy nowe Lumie uratują Windows Mobile? artykuły 

Czy nowe Lumie uratują Windows Mobile?

Nie da się ukryć, że Windows Mobile nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Fani Androida czy iOS’a nie chcą przesiąść się na podręczne urządzenia z systemem Microsoftu. W październiku bieżącego roku planowana jest premiera Lumii 940 i 940 XL, które mają pracować pod kontrolą nowego Windows 10.

lumia

Mobilna platforma Microsoftu można powiedzieć, że dopiero raczkuje. Mimo że jest na rynku już dosyć długo, to odstaje wciąż od konkurencji. Systemy Apple, jak i Google są o wiele bardziej dopracowane. Programiści chętniej piszą aplikacje na Androida i iOS’a, co też przemawia na niekorzyść Windowsa.

Aktualnie Windows Mobile 8.1 jest ograniczony w porównaniu do konkurencji. Cortana nie może równać się z Google Now czy Siri. Od czasu, gdy telefony Lumia należą do Microsoftu, brak jest prawdziwego flagowego modelu w portfolio giganta z Redmond. Podzespoły montowane w tych urządzeniach są słabe i przestarzałe. Oczywiście Windows nie jest tak wymagający, jak Android, ale wypadałoby zaoferować trochę więcej. Pewnie dlatego też nowa Lumia 940 i 940 XL nie musi się wstydzić swojego wnętrza.  XL-kę wyposażono w ekran o przekątnej 5,7-cala, procesor Snapdragon 810 i 3 GB pamięci operacyjnej. Mniejszy model posiada 5,2-calowy wyświetlacz, napędza go Snapdragon 808 i również, jak u większego brata, znajdziemy 3 GB pamięci operacyjnej. Obie 940 dostały USB typu C i Skaner tęczówki oka. Tak więc, nie ma się do czego przyczepić, to bebechy prawdziwego flagowca.

lumia2

Ostatnio miałem do czynienia z Microsoft Lumią 640 XL i nie ukrywam, jestem rozczarowany. Bardzo ceniłem sobie Windows Mobile za jego stabilność. W przeszłości korzystałem z Nokii Lumii 820 i 625, po których mam bardzo dobre wspomnienia. Niestety 640 to zmieniła. Najprawdopodobniej wszystkiemu winne są podzespoły. Do ekranu ciężko się przyczepić, jest to jeden z lepszych ekranów w średniej półce cenowej. Jednak wyłączające się aplikacje czy długi okres ich wczytywania, to nie to z czym kojarzę mobilną platformę Microsoftu.

Niebawem ruszają targi IFA, byłyby bardzo dobrym miejscem na premierę nowych urządzeń. Innego zdania są pracownicy Billa Gates’a, pewnie mają ku temu jakieś powody. Na pewno obie Lumie 940 zapowiadają się dobrze, a jeśli Windows 10 się przyjmie, to Microsoft może zacząć odgrywać większą rolę na rynku urządzeń mobilnych.

źródło: phonearena

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment