windowsphone750x300

Szczegóły zmian w Windows Phone 8.1 oraz nietypowa propozycja Microsoftu…

Nowe funkcje w nadchodzącej aktualizacji dla WP8 to w głównej mierze łatanie braków programowych w stosunku do konkurencji.  Takie działania są naturalne i nikogo nie powinno to dziwić. Zaskoczeniem jest jednak inna kwestia… Microsoft zaproponował Samsungowi miliard dolarów w zamian za wprowadzenie do portfolio nowych urządzeń pracujących pod kontrolą Windows Phone.

windowsphone750x300

The Verge powołując się na wiarygodne źródła, podał do informacji kilka szczegółów dotyczących nadchodzącej aktualizacji dla mobilnych okienek. Oczywiście, są to niepotwierdzone dane, które zostaną zweryfikowane najprawdopodobniej dopiero podczas Microsoft Build 2014.

Najważniejszą oraz długo oczekiwaną funkcją będzie centrum powiadomień, pozwalające zapoznać się nawet ze starszymi notyfikacjami. Użytkownicy od dawna domagali się wprowadzenia jednego miejsca, skupiającego wszystkie przychodzące informacje.  To naturalne, patrząc na inne systemy, posiadające owe centra powiadomień.

Kolejnymi, długo oczekiwanymi usprawnieniami będą: Zaawansowana regulacja głośności, możliwość zablokowania rotacji ekranu, skróty do najważniejszych ustawień oraz CORTANA. Ostatnia nowość to coś pośredniego pomiędzy Google Now a Siri. Będzie to prosty asystent głosowy, odpowiadający na nasze pytania oraz podsuwający najważniejsze informacje.

Wszystkie opisane wyżej nowości będą niczym, jeśli sprzedaż urządzeń pracujących pod kontrolą Windows Phone nie zacznie rosnąć. Gigant z Mountain View pomyślał i o tym. Dlatego też postanowił rozpocząć negocjacje z największym producentem smartfonów – Samsungiem. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Microsoft zaoferował miliard dolarów za pomoc w rozwinięciu mobilnej platformy WP8. W tym przypadku pomoc miałaby oznaczać wprowadzenie przez Samsunga do sprzedaży, nowych urządzeń wyposażonych w mobilne okienka.

Najpierw przejęcie mobilnego działu Nokii, teraz rozmowy z Samsungiem. Widać, że Microsoft nie próżnuje, lecz na efekty działań przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...