aura 750x300 1

Szczyt designu czyli Aura Studio

Czym kierujemy się, gdy kupujemy jakiś gadżet technologiczny? Przede wszystkim jego możliwościami, ale w dużej mierze tym, że jest po prostu ciekawy. A nowy głośnik od Harman Kardon, czyli Aura Studio, dokładnie taki jest.

 
aura 750x300 1
Gadżety nie są potrzebne do życia, ale z całą pewnością mocno je ubarwiają. Wie o tym każdy, kto choć raz zrobił sobie taką przyjemność i kupił coś, bez czego mógłby się obejść. Głośnik Aura Studio nie do końca wpisuje się w powyższy opis, bo choć jest dodatkiem, to jego możliwości znacznie przewyższają te typowo „gadżeciarskie”.
Zacznijmy od wyglądu. Aura Studio nie różni się zbytnio od swojego poprzednika w kwestii designu. Cały czas mamy więc do czynienia z futurystycznym wyglądem, ale nienachalnym i wciskanym klientowi na siłę. Obudowa jest wyjątkowo minimalistyczna i kontynuuje obraną przez Harman Kardon ścieżkę, która przyczyniła się do sukcesu innych głośników – serii SoundStick. Ta, właśnie dzięki designowi, znalazła się na wystawie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MOMA) na Manhatanie. Nie dziwi więc, że Harman Kordon nawiązuje do kultowego już wyglądu głośników, które zaprojektował Jony Ive, odpowiedzialny za sukcesy Apple.
 
aura 750x300 2
Jednak Aura Studio to nie tylko wygląd. Ten bezprzewodowy głośnik wyposażono w sześć 1,5-calowych przetworników wysokotonowych oraz 4,5-calowy subwoofer. Dzięki temu Aura Studio może generować dźwięk 360 stopni. Korekta audio zapewnia wyważony oraz realistyczny dźwięk, który powinien zadowolić każdego użytkownika. Dodatkowo z głośnika mogą korzystać dwie osoby naraz, każda na innym urządzeniu.
Aura Studio wyposażono także w mikrofon i sprzęt może służyć jako zestaw głośnomówiący. Może okazać się to przydatne przy prowadzeniu konferencji, a jakość oraz tłumienie zakłóceń zapewni system VoiceLogic.  Głośniki wyceniono na 1099 złotych.
Źródło: Harman Kordon
Fot: jw.
____________________
Szeroki wybór głośników znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...