Patent na stabilny ping w grze

Stabilny i szybki Internet jest niezwykle ważny, kiedy gramy w sieciowe tytuły. Jak osiągnąć niezawodny ping bez zmiany operatora? Jest na to pewien sposób.

O co dokładnie chodzi? O QoS, czyli Quality of Service – funkcja dostępna w niektórych routerach. Polega ona na ustalaniu priorytetów wykorzystania łącza dla konkretnych komputerów lub usług. Dzięki niej, określimy minimalną i maksymalną przepustowość łączy dla poszczególnych stacji roboczych, co zmniejszy ich wzajemne oddziaływanie.

Zależy to od możliwości routera i od oferowanej dokładności wybierania przydziału łącza. Jedne urządzenia umożliwiają jedynie podział na konkretne komputery, podczas gdy inne pozwalają na poszczególne usługi. Są również takie routery, które oferują ustalanie priorytetów dla konkretnych procesów.

Jeżeli mamy router, który pozwala nam na przydział przepustowości między konkretne komputery, to mając, np. 4Mbps możemy rozdzielić je na każde z urządzeń po minimum 1Mbps. Takie rozwiązanie pozwoli na normalne korzystanie z komputera.

Przy nadawaniu priorytetów poszczególnym usługom sprawa wygląda inaczej. Priorytety nadajemy bowiem konkretnym działaniom na komputerze. Dostosowując ustawienia do naszych preferencji możemy ustalić najwyższy priorytet dla działań smtp czy pop3, które są odpowiedzialne za działanie poczty elektronicznej, bądź też http lub ftp. W przypadku optymalnego ustawienia funkcji IP QoS możemy dostosować łącze w pełni do naszych indywidualnych potrzeb.

Co jednak zrobić, gdy nadanie priorytetów jest zbyt ogólne, a stabilizacja pingów w dalszym ciągu nam nie wystarcza? Na rynku dostępne są routery gamingowe, jak WF2681 firmy Netis. Urządzenie to ma rozbudowany tryb QoS, który uruchamia się automatycznie. Router ten umożliwia ustawienie priorytetu łącza internetowego dla procesu odpowiedzialnego za grę online. WF2681 po zdefiniowaniu odpowiednich procesów, rozpoznaje uruchomioną grę i nadaje jej przywilej dla łącza internetowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można cieszyć się nieprzerwaną rozrywką, nawet jeśli dzielimy Internet z innymi osobami.

Netis System jest częścią Grupy Netcore, z siedzibą w Shenzhen w Chinach. Najnowocześniejsze rozwiązania, doskonałej jakości produkty i satysfakcjonująca obsługa klienta sprawiły, że firma stała się głównym dostawcą w branży transmisji danych, z rosnącą reputacją niezawodnych produktów na całym świecie.

 

Źródło: Netis

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...