You are here
Nadchodzący tablet Huawei MatePad Pro niczym iPad Pro artykuły News 

Nadchodzący tablet Huawei MatePad Pro niczym iPad Pro

Huawei szykuje odpowiedź na iPada Pro. Ma nią być MatePad Pro, czyli tablet, w przypadku którego nie da się nie dostrzec inspiracji stylistyką sprzętu Apple. W sieci pojawiły się właśnie grafiki ukazujące wizualną stronę urządzenia. Poznaliśmy również akcesoria.

MatePad Pro
fot. 91Mobiles

Tablety wjechały na rynek mobilny z przytupem i choć początkowo zyskały niebywałą popularność, z czasem zainteresowanie rzeczonym segmentem zaczęło maleć. Owszem, niektórzy producenci w dalszym ciągu próbują swoich sił, tworząc mniej lub bardziej udane konstrukcje, jednak to iPad od Apple jest królem tabletowego światka. Nic więc dziwnego w tym, że konkurencja stara się naśladować jego powierzchowność. Mistrzostwo w „inspirowaniu się” osiągają Chińczycy. Weźmy pierwszy z brzegu przykład.

Huawei MatePad Pro w drodze

O urządzeniu nie wiemy zbyt wiele. W zasadzie niemal pewny jest jedynie wygląd oraz nazwa. Grafiki opublikowano na łamach serwisu 91Mobiles, ale rendery dostarczył również Evan Blass (@evleaks z Twittera). Wspomnianemu jegomościowi zawdzięczamy również poznanie nazwy tabletu. Sprzęt początkowo znany jako MediaPad M7, to MatePad Pro. Wymownie prawda? Jest to ewidentne nawiązanie do iPada Pro. Przekonajcie się sami.

SPRAWDŹ

Przednia tafla zakrzywionego szkła nie będzie w pełni jednolita. Okazuje się, że w lewej górnej części znajdzie się otwór na aparat do selfie oraz połączeń wideo. Nie pamiętam, abym spotkał podobne rozwiązanie w tablecie, jest to więc pewnego rodzaju świeżość. Reszta konstrukcji, tak jak wspomniałem, mocno nawiązuje do iPada Pro. Zaznaczam, że osobiście nie widzę w tym niczego złego. Wróćmy na chwilę do konstrukcji…

MatePad Pro otrzyma podłużny aparat główny z dwoma obiektywami i diodą doświetlającą LED, gniazdo USB-C oraz głośniki stereo. Urządzenie wspiera magnetyczną klawiaturę oraz rysik. Bazując na dostępnych renderach, możemy zauważyć, że tablet wystąpi w dwóch wersjach kolorystycznych — czarnej i białej.

Źródło: 91mobilesEvan Blass

Related posts

Leave a Comment