You are here
Apple przygotowuje iPad Pro z trzema aparatami artykuły News 

Apple przygotowuje iPad Pro z trzema aparatami

Myślałem, że Apple nie jest mnie już w stanie w tym roku zaskoczyć. Myliłem się. Jeśli doniesienia Sonny’ego Dicksona potwierdza się, już w październiku będziemy świadkami premiery nowego sprzętu firmy z potrójną kamerą główną. Sęk w tym, że nie będzie to smartfon, a tablet — iPad Pro.

iPad Pro
fot. Pixabay

Pamietam, kiedy kilka lat temu tablety osiągnęły swój szczyt popularności. Na ulicach spotykałem wtedy ludzi, którzy ochoczo sięgali po „przerośnięte smartfony” w celu zrobienia zdjęcia. To było naprawdę ciekawe zjawisko. Aparat w tablecie nigdy nie był tak sprawny, jak w droższych smartfonach, o wygodzie użytkowania w celach fotograficznych nawet nie wspomnę. Okazuje się jednak, że Apple podchwyciło pomysł i zamierza zachęcić nas do tabletowej fotografii.

iPad Pro i aparat rodem z nowego iPhone’a

Brzmi to, jak szaleństwo, ale tak — istnieją spore szanse na to, że nadchodzący tablet Apple z rodziny Pro otrzyma zestaw trzech aparatów głównych. Możliwe, że będzie to dokładnie ten sam setupu, co w przypadku iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max. Choć sam uważam wspomniany dodatek do iPada za zbędny, założę się o to, że firma bez większych przeszkód znajdzie swoją klientelę. 

iPad Pro
fot. Sonny Dickson

Zgoda, nie są to potwierdzone informacje, a nieoficjalne doniesienia, które niekoniecznie muszą się sprawdzić. Niemniej, scenariusz wydaje mi się dość realny w realizacji. Firma może chcieć przekonać do tabletu iPad Pro kolejną grupę profesjonalistów. Jak? Dostarczając użytkownikom kompletne urządzenie, likwidując tym samym konieczność wykorzystywania kilku osobnych sprzętów. Jeśli Sadownicy faktycznie zdecydują się na ten krok, może to oznaczać tylko jedno — koncern z Cupertino poprzedził podjęcie decyzji solidnym badaniem potrzeb przyszłych klientów.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że iPady Pro są diabelsko drogie. To fakt, z którym nie ma sensu się spierać. Nawet jeśli potrzebujecie tabletu z iOS, a niebawem iPad OS, funkcje „Pro” nie są koniecznością. Rozsądnym wyborem dla nieco mniej wymagających użytkowników są tańsze iPady, które można nabyć już za nieco ponad 1600 złotych. Jeśli szukacie takowych, koniecznie sprawdźcie nasz sklep internetowy.

Źródło: The VergeSonny Dickson

Related posts

Leave a Comment