Tablet z dużym plusem – Huawei MediaPad T2

Duzy ekran i satysfakcjonująca rozdzielczość. Co poza tym ma do zaoferowania Huawei MediaPad T2.10.0?

MediaPadT2 750x300

Pierwszy raz o tablecie od Huawei usłyszeliśmy przy okazji targów Mobile World Congress, które odbywały się w Barcelonie. Wtedy sprzęt ukrywał się pod odrobinę dłużą nazwą, bo T2 10.0 Pro. Wprawdzie szczegóły urządzenia dalej wyglądają mniej więcej tak jak wtedy, to nazwa została skrócona. I szczerze mówiąc, nie obrazilibyśmy się, gdyby jeszcze odrobinę ją uciąć.

Wyciekły kolejne rendery tabletu, które odsłaniają go z innej strony. Dalej mamy do czynienia z produktem, który przeznaczony będzie raczej dla typowych konsumentów, dla których specyfikacja nie jest najważniejsza. Jeżeli chodzi o sam wygląd, to MediaPad T2.10.0 prezentuje się dość nijako. Wokół ekranu mamy duże ramki, które zabierają całkiem sporo przestrzeni. Nie uświadczymy też na przednim panelu żadnego fizycznego przycisku. Na prawym boku znajdziemy za to przycisk włączania i usypiania urządzenia, regulację głośności i miejsce na szufladkę z kartami.

MediaPadT2 750x300 1

Wyświetlacz tabletu ma mieć przekątną 10,1 cala i wykonany zostanie w technologii IPS. Rozdzielczość FullHD (1920×1020 px) powinna jednak wystarczyć i nie uświadczymy „pikselozy”. Gorzej wygląda sytuacja z procesorem. Pod maską znaleźć ma się ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 615 (Cortex-A53 1,5 GHz), który nie jest wprawdzie złym podzespołem, ale może okazać się niewystarczający do bardziej skomplikowanych obliczeń. Do tego 2 GB RAM (lub 3 GB w droższej wersji) sprawi, że tablet może dostać czasem zadyszki. Oczywiście to wyjdzie „w praniu”, ale liczyliśmy jednak na to, że poprzednie przecieki nie do końca mówiły prawdę i finalnie dostaniemy coś mocniejszego.

Na dane dla użytkownika przeznaczono 16 lub 32 GB, więc bez karty pamięci może być ciężko. Aparaty to odpowiednio 8 oraz 2 Mpix, ale powiedzmy szczerze – w tabletach są one tylko dodatkiem i nie dziwi, że mało kto się do nich przykłada. Ogromną niespodzianką może okazać się za to akumulator. Jego pojemność to 6600 mAh, a to oznacza, że bez problemu obejdziemy się bez ładowarki przez dłuższy czas. Dużo zależy wprawdzie od optymalizacji softu, ale Huawei radzi sobie z tym całkiem dobrze. MediaPad T2 10.0. ma działać na Androidzie Lollipop 5.1.1.

Cena urządzenia z gorszą specyfikacją ma wynosić około 280 euro, czyli około 1200 złotych. W droższej, gdzie pojawi się łączność LTE cena wzrasta do 350 euro (1500 złotych). Kiedy MediaPad pojawi się w sklepach? Tego jeszcze nie wiadomo, ale podejrzewam, że całkiem niedługo.

Źródło: GSMArena
Fot: WinFuture

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...