The Avengers powracają i robią to w niezłym stylu

Captain America: Civil War już wkrótce zawita na ekrany kin. Aktorzy udzielają wywiadów, a konferencje prasowe odsłaniają kolejne tajemnice związane z produkcją. Nic więc dziwnego, że twórcy gier wykorzystują moment, by tytułami nawiązującymi do The Avengers zaskarbić sobie sympatię fanów.

Od pojawienia się na rynku gry Marvel: Avengers Alliance minęły 4 lata, podczas których przez produkcję przewinęło się mnóstwo bohaterów, pojawiały się nowe artefakty i misje, a gracze stoczyli wiele pojedynków, wygrywając w nich dodatkowych bohaterów lub przydatne przedmioty. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Po dziś dzień nie rozumiem decyzji twórców gry, dewelopera Playdom, którzy zdecydowali się odciąć graczy od Avengers Alliance poprzez wymaganie od nich powrotu do starszej wersji systemu Android, by móc dalej cieszyć się rozgrywką. Decyzja ta oznaczała dla wielu fanów jedno – pożegnanie się z grą. Kolejne tytuły nawiązujące do uniwersum Avengersów, w tym opisywana przeze mnie produkcja MARVEL Avengers Academy, nie były w stanie zapełnić luki po Avengers Alliance.

Wykorzystując popularność pierwszej części gry, jak i zainteresowanie wokół filmu Captain America: Civil War, Marvel Enterteinment wraz z Disney Interactive Games zdecydowali się na stworzenie drugiej części gry Marvel: Avengers Alliance. Z założenia gra jest tym samym, czym była w poprzedniej wersji, ale pozwala graczom na czerpanie większej przyjemności z obcowania z tytułem. Rozgrywka się nie zmieniła, co zadowoli starych fanów, jak i pozwoli odnaleźć się w tytule osobom, które nie miały wcześniej z nim styczności.

W nowej odsłonie Avengers Alliance gracz zmierzy się m.in. z Ultronem, MODOKIEM, Baronem Struckerem i innymi przeciwnikami. Powiększyło się również spektrum postaci, którymi można grać. Co ciekawe, obok superbohaterów wśród grywalnych charakterów pojawili się również przeciwnicy – gracz będzie mógł wybrać Electro z Sinister Six. Obok The Avengers staną Guardians of the Galaxy, Ant-Man, bohaterowie mniej znani polskiemu czytelnikowi komiksów jak Squirrel Girl, Nova czy Kamala Khan. To oczywiście tylko część postaci dostępnych w grze.

http://www.youtube.com/watch?v=DJJObfwfvrI

Marvel: Avengers Alliance 2 powiązana jest z mediami społecznościowymi, aby móc grać razem z innymi użytkownikami zarejestrowanymi na Facebooku. Na chwilę obecną ciężko jest mi jednak napisać, czy udało się zwalczyć jedną z największych bolączek pierwszej części, czyli konieczność zakładania dwóch osobnych profili na urządzeniu mobilnym i na portalu społecznościowym, których nie można było w żaden sposób połączyć. Wiadomo, że nie można przenieść danych z pierwszej odsłony Marvel: Avengers Alliance, co oznacza konieczność zbierania drużyny, artefaktów i doświadczenia od nowa.

Gra zapowiada się ciekawie, bowiem ulepszeniu uległa grafika. Sama rozgrywka wydaje się być bardziej płynna, co, przy opóźnieniach w poprzedniej części, jest ogromnym plusem. Pozostaje mieć nadzieję, że pozbyto się problemu wyłączania się gry w najmniej oczekiwanych momentach, co szczególnie bolało, kiedy toczyło się rankingowy pojedynek PvP.  

Wersję na urządzenia mobilne można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play i App Store

Więcej informacji na oficjalnej stronie

——————-

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...