overmaxtabletdrogi

Tak wiele, za tak niewiele

Ekrany w naszych smartfonach ciągle rosną. Powstał nawet nowy segment pomiędzy telefonem a tabletem, takie urządzenia nazywane są phabletami. Dlatego też rośnie zainteresowanie dużymi tabletami. Jednym z nich jest Qualcore 1020 3G od Overmaxa.

overmaxtabletdrogi

Qulcore 1020 jest tabletem wyposażonym w ekran o 10-calowej przekątnej oraz rozdzielczości 1024 x 600 piksela. Przy tak dużym ekranie rozdzielczość mogłaby być nieco lepsza, ale tragedii nie ma. Urządzenie jest napędzane 4-rdzeniowym procesorem taktowanym zegarem 1,3 GHz wraz z 1 GB pamięci operacyjnej. Tablet działa w technologii Dual Sim, czyli obsługuje dwie karty sim. Tak więc z jedną z kart możemy wykorzystać do rozmów czy pisania smsów, a za pomocą wbudowanego modemu 3G drugą kartę wykorzystamy do połączenia z internetem. Zastosowanie dwóch kart zwiększa znacznie możliwości sprzętu. Użytkownicy Qulcore’a 1020 3G będą mieli możliwość robienia zdjęć aparatem o matrycy 2 megapiksele umieszczonym z tyłu obudowy oraz prowadzenia videorozmów za pomocą przedniego obiektywy z 0,3 MP. Jakość zdjęć czy nagrań video nie będzie powalająca, ale kto robi zdjęcia tabletem na wakacyjnych wyjazdach? Wbudowany dysk ma 8 GB wbudowanej pamięci i można ją rozszerzyć za pomocą kart micro-SD o kolejne 32 GB. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida KitKat 4.4. Za zasilanie jest odpowiedzialny akumulator o pojemności 5200 mAh.

Qulcore 1020 3G wyceniono na około 399 zł. Czy to dużo za 10-calowy tablet? Na pewno nie, to wręcz śmieszna kwota. To jest jeden z tych tabletów, który nie zachwyci mobilnych miłośników grania, ale z pewnością wystarczy do przeglądania internetu, a o to przede wszystkim chodzi w tabletach. Uważam, że za takie pieniądze bardzo ciężko będzie znaleźć konkurencyjne urządzenie.

źródło: informacja prasowa
____________________
Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą tabletów pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


Dodaj komentarz

562 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
iPhone 11 Pro
Jaki będzie Iphone 15 Ultra?

Informacje przez Apple nie zostały jeszcze ujawnione . Jednakże, można przedstawić kilka możliwych trendów na...