overmaxtabletdrogi

Tak wiele, za tak niewiele

Ekrany w naszych smartfonach ciągle rosną. Powstał nawet nowy segment pomiędzy telefonem a tabletem, takie urządzenia nazywane są phabletami. Dlatego też rośnie zainteresowanie dużymi tabletami. Jednym z nich jest Qualcore 1020 3G od Overmaxa.

overmaxtabletdrogi

Qulcore 1020 jest tabletem wyposażonym w ekran o 10-calowej przekątnej oraz rozdzielczości 1024 x 600 piksela. Przy tak dużym ekranie rozdzielczość mogłaby być nieco lepsza, ale tragedii nie ma. Urządzenie jest napędzane 4-rdzeniowym procesorem taktowanym zegarem 1,3 GHz wraz z 1 GB pamięci operacyjnej. Tablet działa w technologii Dual Sim, czyli obsługuje dwie karty sim. Tak więc z jedną z kart możemy wykorzystać do rozmów czy pisania smsów, a za pomocą wbudowanego modemu 3G drugą kartę wykorzystamy do połączenia z internetem. Zastosowanie dwóch kart zwiększa znacznie możliwości sprzętu. Użytkownicy Qulcore’a 1020 3G będą mieli możliwość robienia zdjęć aparatem o matrycy 2 megapiksele umieszczonym z tyłu obudowy oraz prowadzenia videorozmów za pomocą przedniego obiektywy z 0,3 MP. Jakość zdjęć czy nagrań video nie będzie powalająca, ale kto robi zdjęcia tabletem na wakacyjnych wyjazdach? Wbudowany dysk ma 8 GB wbudowanej pamięci i można ją rozszerzyć za pomocą kart micro-SD o kolejne 32 GB. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida KitKat 4.4. Za zasilanie jest odpowiedzialny akumulator o pojemności 5200 mAh.

Qulcore 1020 3G wyceniono na około 399 zł. Czy to dużo za 10-calowy tablet? Na pewno nie, to wręcz śmieszna kwota. To jest jeden z tych tabletów, który nie zachwyci mobilnych miłośników grania, ale z pewnością wystarczy do przeglądania internetu, a o to przede wszystkim chodzi w tabletach. Uważam, że za takie pieniądze bardzo ciężko będzie znaleźć konkurencyjne urządzenie.

źródło: informacja prasowa
____________________
Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą tabletów pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...