You are here
Tani Pixel od Google? Tak, choć nie dla wszystkich artykuły News 

Tani Pixel od Google? Tak, choć nie dla wszystkich

Choć sprawę możemy traktować dziś jak komentarz do plotek, doniesienia serwisu Economic Times wydają się sensowne, a nawet prawdopodobne. Zastanawia mnie tylko, czy Google zdecyduje się wprowadzić sprzęt na rynkach innych niż Indie. Tani Pixel w Europie?

Tani Pixel

Pamiętacie projekty takie jak Android One i Android Go? To specjalne serie urządzeń dedykowane na rynku rozwijające się, do których zaliczają się Indie. Google pragnęło dostarczyć technologie do miejsc, w których dostęp do urządzeń i infrastruktury jest utrudniony. Po części mu się to udało, jednak gigant ma apetyt na więcej.

Tani Pixel to nie wszystko

Czym jest Google Pixel, stałym czytelnikom tłumaczyć nie muszę. Dla formalności przypomnę tylko, że jest to “duchowy” następca serii Nexus, urządzenie referencyjne, wzorzec podstawki Androida. Niestety, urządzenie jest znacznie droższe od poprzednika, a co za tym idzie, nie każdy może pozwolić sobie na jego zakup. Google, jak wskazują doniesienia, miałoby opracowywać tańszą wersję rzeczonego smartfona, która początkowo byłaby kierowana do indyjskich użytkowników.

Spokojnie, jestem niemal pewny, że jeśli sprzęt faktycznie trafi do sprzedaży, prędzej czy później wyląduje na europejskich półkach sklepowych. Pewniejsze informacje pojawią się na przełomie lipca i sierpnia, gdyż właśnie wtedy tani Pixel miałby zostać zaprezentowany.

Wspomniałem, że inwestycja w rynek Indyjski nie dotyczy jedynie smartfonów. To prawda. Gigant z Mountain View pragnie wprowadzić do tamtejszych kanałów dystrybucyjnych komputery PixelBook, a także inteligentne głośniki. Jak mniemam, na tym sprawa się nie zakończy.

Źródło: Softpedia

Related posts

Leave a Comment