You are here
Tani segway od Xiaomi News 

Tani segway od Xiaomi

Segwaye nie są zbyt popularne, ale to głównie ze względu na swoją cenę. W wielu przypadkach znajdują zastosowanie i bardzo dobrze się sprawdzają. Może dlatego chińska firma Xiaomi zdecydowała się na wyprodukowanie własnego segwaya – Ninebot Mini.

xiaomi-ninebot-mini

Na dużych obiektach sportowych, w centrach handlowych czy po prostu na bulwarach segwaye sprawują się świetnie. Ułatwiają pracę służbom porządkowym i znacznie ją przyśpieszają. Oczywiście można je również wykorzystać do celów prywatnych i kiedy mamy lenia, po prostu przejechać się do sklepu po zakupy. Niestety dotychczas ceny tego typu urządzeń odstraszały, ale wszystko się zmienia właśnie dzięki Xiaomi. Ninebot Mini został wyceniony na 1999 juanów, czyli około 315$. Jest to niewielki ułamek kwoty, jaką trzeba zapłacić za prawdziwego Segwaya.  Według producenta Ninebot pokona wzniesienie o nachyleniu do 15°. Wbudowany akumulator pozwoli przejechać dystans 22 km, a maksymalna prędkość tego gadżetu wynosi 16km/h. Pojazd waży około 13 kilogramów, tak więc do lekkich nie należy. Jeśli akumulator rozładuje się nam z dala od domu, to możemy się natachać. Zawsze pozostaje opcja transportu Ninebota autem, bowiem mieści się on bez problemu w bagażniku.

Na chińskim rynku sprzęt ma zadebiutować już 3 listopada. Czy dotrze on do Europy, nie wiadomo. Jednak na francuskiej stornie Xiaomi pojawiła się informacja o dostępności tego właśnie segwaya. Tak więc są duże szanse, że Ninebot Mini zagości również na Starym Kontynencie. Czy będzie to rozchwytywany pojazd? Wydaje mi się, że jeszcze nie. Ludzie nie są przyzwyczajeni do tego typu zabawek, ale z pewnością niektóre instytucje mogą sobie na nie pozwolić.

źródło: engadget

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment