You are here
Stare, nowe AKG Y50 News 

Stare, nowe AKG Y50

Fani dobrych brzmień oraz niebanalnego wyglądu, z pewnością znają firmę AKG. Jeden z ich najpopularniejszych produktów, pojawił się właśnie w wersji bezprzewodowej. O czym mowa? Oczywiście o AKG Y50BT.

 
akg 750x300 1
Warto przypomnieć, że słuchawki AKG Y50 zostały wyróżnione jednymi z najbardziej prestiżowych nagród w branży sprzętów muzycznych. Chodzi o „What Hi-Fi? Awards”, gdzie w zeszłym roku AKG dostało nagrodę za najlepszy produkt roku. Dodajmy, nagrodę w pełni zasłużoną. To nie tylko sprzęt odpowiedni dla wymagających użytkowników, ale też relatywnie tani.
Podobnie zapowiada się ulepszona wersja, czyli AKG Y50BT. Sprzęt dopiero co zadebiutował, ale poznaliśmy już jego cenę. Bezprzewodowe słuchawki mają kosztować około 750 złotych. Dużo? Niekoniecznie, szczególnie gdy przyjrzymy się im z bliska. Po pierwsze, AKG Y50BT zyskały coś, czego brakowało poprzedniemu modelowi. Większą mobilność. Teraz, dzięki wbudowanemu akumulatorowi przez blisko 20 godziny możemy żyć bez kabla.
 
akg 750x300 2
Ze sprzętem, do którego będziemy podłączeni, słuchawki komunikują się za pomocą Blutooth. W razie konieczności podładowania, AKG Y50BT korzysta ze złącza microUSB, a do każdego innego sprzętu, podłączymy się za pomocą złącza jack. Na nausznicach znajdują się przyciski, które pozwolą na bezproblemową obsługę urządzenia.
Przetwornice w słuchawkach mają średnicą 40 mm, a efektywność AKG Y50BT to 113 dB SPL/V. Maksymalna moc wyjścia 30 mW, impedancja 30 omów. Jak na taki przedział cenowy, trzeba przyznać, że specyfikacja robi wrażenie. Dodatkowo, słuchawki zostały odświeżone pod względem wyglądu. Matowo-błyszcząca powłoka oraz trzy nowe kolory (granatowy, czarny, srebrny) sprawiają, że AKG prezentuje się wyjątkowo schludnie.
Czy warto zainteresować się nową wersją słuchwek? Zdecydowanie tak, szczególnie wtedy, gdy akurat szukamy czegoś dla siebie. Bo oddawać je komuś innemu to grzech.
Źródło: AKG
Fot: jw.
____________________
Słuchawki AKG znajdziecie pod tym adresem.

Related posts

Leave a Comment