Samsung uzywane flagowce

Tańsze flagowce Samsunga – wszystko dzięki Apple

Samsung wpadł na pomysł, jak poprawić sprzedaż smartfonów. Co ciekawe – metoda poza wzrostem zysków poskutkuje większym zadowoleniem klientów. Czy to możliwe?

Samsung uzywane flagowce

Wygląda na to, że tak. Pamiętacie, jak Apple postanowiło wdrożyć program corocznej wymiany urządzeń, do którego można było (dalej można) przystąpić podpisując „lojalkę”? Całość opierała się na prostym procesie – użytkownik smartfonu, płacił Apple’owi comiesięczną daninę, dzięki czemu w chwili premiery nowego iPhone’a otrzymywał „bezpłatnie” jego nową wersję, oddając tym samym stary model producentowi. User zadowolony, Apple też, ale istotne było to, że firma odnawiała używane telefony i sprzedawała jako odświeżone. Sprytne – koncern zarabia, klienci kupują taniej. Co ma to wspólnego z Samsungiem?

Samsung skupi, odświeży i sprzeda, ale…

Południowokoreański gigant zamierza iść śladami Apple i odkupować od swoich klientów używane urządzenia, które po „odświeżeniu” ponownie trafią na półki sklepowe. Jak nie trudno zgadnąć, będą one odpowiednio tańsze od fabrycznie nowego sprzętu.

Samsung uzywane flagowce

Tańsze flagowce, które jakby nie patrzeć nie będą posiadały śladów użytkowania? To może się udać i jestem przekonany, iż cała akcja zrobiłaby w Polsce furorę. Niestety, na początku tego typu programy wdrażane są w głównie w USA. Europa musi na swoją kolej zwyczajnie poczekać.

Pytanie, czy Samsung pójdzie śladami Apple i zaoferuje coroczną wymianę urządzeń w ramach comiesięcznej opłaty. Co prawda o planowaniu takowego działania pisano już dawno, jednak podchodzę do całego zamieszania sceptycznie – wątpię w to, że firma skopiuje co do joty pomysł sadowników. Naturalnie mogę się mylić i jeśli faktycznie tak jest, skorzystają na tym przede wszystkim użytkownicy.

Niestety, nie znamy jeszcze dokładnych danych na temat tego, jakie elementy smartfonu miałyby być odświeżane tudzież wymieniane. Jak mniemam poza uszkodzonymi modułami, firma zamontuje także nowe obudowy. Zastanawiające jest to, czy w skład „odświeżenia” wejdzie także wymiana porysowanego ekranu.

Źródło: Sammobile

 

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...