Premiera Google Allo za rogiem – czego się spodziewać?

Duo i Allo – dwa komunikatory zaprezentowane podczas minionego Google I/O 2016 to niezwykle ciekawe propozycje. O ile z pierwszego możemy korzystać od kilku dni, o tyle na rynkową premierę drugiego musimy jeszcze poczekać. Czy warto?

Google Allo

Spokojnie, jeśli wierzyć sieciowym doniesieniom czas oczekiwania nie powinien przekroczyć kilku tygodni, a co za tym idzie, jest to jak najbardziej akceptowalny okres. Na uprzyjemnienie tych kilkunastu dni Google przygotował dla nas informację o nowościach mających trafić do tekstowego komunikatora Alllo. Tak, tekstowego, gdyż za połączenia wideo odpowiadać będzie, a właściwie to już odpowiada Duo.

Konkrety – nowości

Komunikator, choć obecnie znajdujący się w fazie testów stale się rozwija. Na dowód zamieszczamy listę ostatnich zmian, mających pojawić się w finalnej wersji produktu:

  • Zaawansowana wyszukiwarka – to niezwykle istotny, lecz pomijany element, mający kluczowe znaczenie przy wygodzie użytkowania. To zaskakujące, ale nawet Messenger od Facebooka jest w tej kwestii ułomny.
  • Logowanie przy wykorzystaniu numeru telefony, bez potrzeby (teoretycznie) posiadania konta Google.
  • Rozmowy głosowe – nie będziemy skazani wyłączenie na wideo, które nie sprawdza się w przypadku słabego połączenia internetowego.
  • Rysowanie na grafikach zamieszczanych w aplikacji
  • Kompresja wiadomości wychodzących
  • Wysyłanie lokalizacji, dzięki czemu odnalezienie użytkownika będzie niezwykle proste.
  • Tryb Incognito

Jak widać zapowiada się  ciekawie. Niestety nie wszystko złoto, co się świeci i w Allo znajdziemy kilka bolączek. Jakich?

  • Brak jakiejkolwiek synchronizacji pomiędzy urządzeniami – to może przeszkadzać wielu osobom, w tym mnie.
  • Brak historii wiadomości – tego nie mogę pojąć. Dlaczego Google pozbawia swojej aplikacji tak przydatnego elementu?
  • Brak webowego odpowiednika

Będzie sukces?

http://www.youtube.com/watch?v=CIeMysX76pM

Biorąc pod uwagę zalety aplikacji, bogatą bazę użytkowników ekosystemu oraz popularność Duo (komunikator do połączeń wideo) możemy sądzić, iż sukces jest właściwie tylko kwestią czasu. Kto wie – może Google rozwinie ten jakby nie patrzeć nieskomplikowany program do miana aplikacji preinstalowywanej na urządzeniach z Androidem?

Jestem optymistą, jak na fana Google Przystało. Niestety, obawiam się,  że wymienione wyżej minusy mogą zniechęcić do produktu całkiem pokaźne grono potencjalnych userów.

Źródło: AndroidPolice

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...