You are here
Targi Electronics Show 2019 – warto się wybrać na wydarzenie? artykuły News 

Targi Electronics Show 2019 – warto się wybrać na wydarzenie?

W dniu dzisiejszym wystartowały największe targi elektroniki użytkowej w tej części Europy. Targi Electronics Show 2019 to bez wątpienia duże wydarzenie, ale czy jeżeli jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi nowościami na rynku, to warto się na nie wybrać? Sprawdziliśmy to dla was, a to nasza krótka relacja z otwarcia wydarzenia.

Targi Electronics Show 2019

Targi odbywają się w dniach 10-12 maja na terenie Ptak Expo pod Warszawą. Jeżeli nie posiadacie samochodu, żeby dostać się tam w wygodny sposób, organizator przygotował autobusy, które mogą was dowieść na miejsce. To miło z jego strony, bo spodziewamy się, że zainteresowanie będzie ogromne. Już dziś rano na parkingu przed dwoma halami, gdzie odbywają się rzeczone targi, zrobiło się dość ciasno. W weekend będzie jeszcze gorzej, więc warto uzbroić się w chwilę cierpliwości przy wjeździe. Na szczęście obsługa stara się kierować ruchem, choć trudno jeszcze na ocenić, jak będzie wyglądało to przy dużym jego natężeniu.

Targi Electronics Show 2019

Konferencja otwarcia była dokładnie tym, czym powinna być. Przedstawiono patronów i osoby biorące udział przy organizacji oraz zapowiedziano, że w przyszłości całe wydarzenie będzie się jeszcze rozwijać. Zresztą w tym roku już jest większe, niż miało to miejsce w 2018. To cieszy, bo tego typu wydarzeń dalej brakuje i warto je promować. Wprawdzie tegoroczna edycja zdaje się być mniej rozreklamowana, niż jej poprzedniczka, to i tak kto chciał, ten o samym wydarzeniu mógł się dowiedzieć. Co czeka na zwiedzających?

Targi Electronics Show 2019 przygotowały całkiem dużą przestrzeń dla swoich wystawców. Oczywiście najwięksi dostali jej najwięcej. Tutaj wybór jest całkiem spory, bo pojawili się najważniejsi gracze na naszym rynku. Można zobaczyć co ciekawego ma do zaoferowania Samsung, Huawei, LG, Sharp czy Panasonic. Jeżeli interesują nas telewizory, to u prawie każdego z wyżej wymienionych producentów, możemy zobaczyć ich najnowsze produkty. Obsługa stara się odpowiadać na pytania, ale jeżeli przybędą na miejsce tłumy, może być ciężko się do niej dostać. Miejsca każdy z nich dostał sporo, więc zobaczenie chociażby nowe smartfona od LG nie powinno stanowić większego problemu. O ile oczywiście nie widzieliśmy go już wcześniej.

Targi Electronics Show 2019

Dużo, ale bez szaleństw

Owszem, stoisk w tym roku na targach jest wiele, ale warto sprawdzić przed przyjazdem listę wystawców, by przypadkiem nie zabłądzić w nie te rejony, które nas nie interesują. Dużo miejsca poświęcono na część, gdzie wystawiają się producenci z Chin, ale w dużej części to niewielkie boksy, gdzie nie zobaczymy czegoś, co zwali nas z nóg. No chyba, że szukamy dla siebie słuchawek lub kabli, bo tego jest zatrzęsienie. Warto wspomnieć o tym, że samo wydarzenie znajduje się na dwóch całkiem pokaźnej wielkości halach, które połączone są łącznikiem.

Szkoda tylko, że dużą część jednej z nich zajmuje… Media Markt, czyli współorganizator całej imprezy. Uruchomiono też tam jego „mobilny” sklep, gdzie można kupić wybrane produkty. Cieszy za to to, że pojawiło się sporo atrakcji dla młodszej części zwiedzających. Idąc za ciosem swojej kampanii marketingowej, na hali znajdziemy Tytusa, będziemy mogli wygrać upominek lub zrobić sobie pamiątkową koszulkę. Dzieci powinny być zachwycone, a i dorośli znajdą coś dla siebie. Dość duża jest część z konsolami, gdzie niepodzielnie rządzi Xbox. Znalazło się także miejsce dla PC-towców, gdzie ci będą mogli zasiąść w wygodnych fotelach i przetestować kilka produkcji.

Targi Electronics Show 2019

Strefy dla zwiedzających

Targi Electronics Show 2019 zostały w tym roku podzielone na kilka stref. Możemy więc oglądać rzeczy związane z domem (Home&Hobby), audio-video (Audio&Video&Foto), samochodami i pojazdami elektrycznymi (E-mobility) oraz szeroko rozumianymi nowymi technologiami (New Technologies). Warto odwiedzić każdą ze stref, bo można natrafić na ciekawe produkty. Jeżeli ktoś nie miał przyjemności np. przejechania się elektryczną hulajnogą, to tutaj będzie mógł spróbować swoich sił. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę rzucić telefonem, to także będzie miał taką okazję, bo przygotowano na tą okazję specjalny konkurs. Będzie co robić.

Można także z bliska obejrzeć najnowsze modele Jaguara czy Audi, więc i dla fanów motoryzacji znajdzie się coś ciekawego. Czy warto przejść się na Targi Electronics Show 2019? Cóż, jeżeli nie byliście jeszcze na tego typu wydarzeniu, to zdecydowanie tak. Jeżeli chcecie z bliska obejrzeć nowości, które pojawiły się już na rynku, to także powinniście się wybrać na targi. Widać, że cała impreza jeszcze „raczkuje”, ale zmierza to w dobrym kierunku. Szkoda tylko, że nie ma tu tego, co chociażby na IFA w Berlinie. Wielkich, światowych premier, które ściągają tłumy dziennikarzy z całego świata. To z pewnością nadałoby zupełnie innego tonu całemu wydarzeniu. Teraz to konkretny pokaz tego, co już dobrze znamy, ale na naszym własnym podwórku.

Targi Electronics Show 2019

Smartfony, laptopy oraz komputery, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Electronics Show / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment