IT&Mobile

Targi i Kongres IT&Mobile — Polska istotna dla branży ICT

W podwarszawskim Nadarzynie odbywają się właśnie targi wraz z zespołem konferencji IT&Mobile, w których mamy okazję uczestniczyć. Podczas trzech dni, bo właśnie tyle potrwają targi, uczestnicy zapoznają się z polskimi i zagranicznymi rozwiązaniami z zakresu IT i telekomunikacji. Sprawdźmy, co dokładnie przygotowali organizatorzy.

IT&Mobile

IT&Mobile w głównej mierze dedykowane są biznesowi, gdyż udział firm w rozwoju rynku ICT jest istotnym motorem napędowym. Chcąc tworzyć efektywne rozwiązania z zakresu telekomunikacyjnego, w tym “polską” sieć 5G potrzeba współpracy. Wiedzą o tym organizatorzy, którzy postanowili zgromadzić osoby zainteresowane branżą informatyczną oraz telekomunikacyjną i zachęcić je do podejmowania dyskusji. Podczas pierwszych godzin targów miałem okazję poznać specjalistów, którzy wiedzą, jak ważne jest podejmowanie rozmów, które prowadzą do powstania nowych inicjatyw.

Podczas konferencji wprowadzającej mocno wyczuwalny był polski akcent. Przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, NASK oraz PIITpodkreślali, ilu polskich specjalistów pracuje dla międzynarodowych gigantów branży. Przejdźmy jednak do najważniejszego, czyli programu IT&Mobile.

IT&Mobile

O targach opowiedział nam Jarosław Pazgrat, członek Rady Programowej Targów i wiceprezes MCX Pro:

*Pomysł na zorganizowanie ICT Live wypłynął z zapotrzebowania środowiska. Organizując to wydarzenie postawiliśmy sobie za cel stworzenie branżowego eventu promującego polską branżę IT i telekomunikacyjną (…) *

IT&Mobile — konferencje i panele

Z dokładnym programem Kongresu możecie zapoznać się na stronie organizatora, ja chcę wam jedynie nakreślić to, jaka tematyka będzie tutaj poruszana. Przypomnę tylko, że wśród prelegentów znajdziemy osoby związane z NASK, PIIT, PTI, KGIGEiT, Ministerstwem Cyfryzacji oraz Gartnerem.

Wśród najważniejszych zagadnień poruszanych na konferencjach, panelach dyskusyjnych oraz prelekcjach mających miejsce w Nadarzynie należy wyróżnić kwestię rozwoju sieci 5G w Polsce. Następca LTE, znanego jako 4G, stanowi trzon dalszego rozwoju szeroko pojętej branży mobilne. Bez błyskawiczego dostępu do sieci, wdrażanie nowych technologii, zarówno w biznesie, jak i u użytkowników prywatnych będzie utrudnione. Być może — nawet niemożliwe.

Kolejnymi tematami, które zajmują odwiedzających targi, są kwestie RODO w MŚP, sztuczna inteligencja, Blockchain oraz cyberbezpieczeństwo. Prowadzący nie zapomnieli również o dyskusjach dotyczących cyfrowej szkoły przyszłości oraz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

IT&Mobile

IT&Mobile — wystawcy

Wśród firm, które możemy spotkać podczas spaceru po targach, znajdziemy między innymi Vendora.pl, Evlope, BS4, Szeptuchy.pl, Axence. Jeśli chcecie poznać pełną listę wystawców, ponownie odsyłam was do strony organizatora. Niemniej, zachęcam do odbycia krótkiej lub dłuższej wycieczki do podwarszawskiego Nadarzyna. Nawet dokładny research nie pozwoli poznać danego rozwiązania dla biznesu jak spotkanie twarzą w twarz z przedstawicielami.

Jeśli jesteście zainteresowani odwiedzeniem targów, pamiętajcie, że możecie zrobić to dziś, jutro oraz w sobotę. Warto odnotować, że w dniu jutrzejszym równolegle rozpoczynają się targi Electronics Show 2018, na których oczywiście będziemy.

Źródło: Własne, materiały prasowe

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...