Techland Publishing slide

Techland rusza na podbój międzynarodowych rynków!

Firma „Techland” znana do tej pory jako deweloper takich gier jak: „Dying Light”, „Dead Island” czy seria „Call of Juarez” otworzyła nowy rozdział w historii spółki. Otóż polskie przedsiębiorstwo planuje ekspansję globalnego rynku wydawniczego.

Techland Publishing slide

Twórcy światowego hitu „Dying Light” mają ambitne plany podboju międzynarodowego rynku wydawców gier wideo. Nie będzie to oczywiście pierwsza przygoda „Techlandu” z rynkiem wydawniczym, bo jak doskonale wiemy, posiadająca ponad dwudziestoletnie doświadczenie firma para się tą działalnością od wielu lat, ograniczając się do tej pory wyłącznie do obszaru środkowej oraz wschodniej Europy. Teraz jednak pod marką „Techland Publishing” planuje aktywnie zajmować się wydawaniem gier na terenie całego globu.

Tak komentuje plany firmy Paweł Marchewka, prezes „Techlandu”:

Jako deweloperzy współpracowaliśmy w przeszłości z wieloma uznanymi wydawcami. Dzięki temu dobrze wiemy, jak powinny wyglądać wzajemne relacje, żeby były one korzystne i satysfakcjonujące dla obu stron. Po sukcesach kampanii promocyjnych „Dying Light” i „Dying Light: The Following”, nad którymi sprawowaliśmy pełną kontrolę kreatywną, zdecydowaliśmy, że jest to doskonała okazja, by podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi deweloperami. Naszą filozofią jest elastyczna i otwarta polityka wydawnicza oparta na szacunku dla graczy. Będziemy zachęcać deweloperów i wspólnie z nimi inwestować w odważne i niekonwencjonalne rozwiązania, które podniosą walory rozrywkowe wydawanych gier. Naszym celem jest wydawanie dwóch dużych gier multiplatformowych oraz czterech tytułów cyfrowych rocznie. Jesteśmy w trakcie analizowania rynku pod kątem możliwości i już niebawem ogłosimy pierwszy projekt wydawany pod marką „Techland Publishing”.

Techland Publishing screen

Podsumowując „Techland Publishing” docelowo wyda dwa duże tytuły multiplatformowe i cztery produkcje cyfrowe rocznie. Nazwę pierwszej gry mamy poznać niebawem.

Powyższe informacje brzmią obiecująco jednak odpowiedź na pytanie, czy polityka firmy okaże się sukcesem, poznamy dopiero po ogłoszeniu tytułów, które zostaną wydane pod szyldem „Techlandu”. Warto zauważyć, iż rodzimi deweloperzy będą mogli nawiązać współpracę z polskim wydawcą, co zablokuje wyciek złotówek poza granice naszego kraju.

Źródło: Techland

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

One Comment

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...