Oukitel K4000 zdjęcie smartfona

Smartfon dla babci odporny na wiertarki

Chiński producent udowadnia, że choć jego smartfon kosztuje niewiele, bardzo trudno go zniszczyć. Nawet, gdy użyjemy wiertarki.

Oukitel K4000 zdjęcie smartfona

Oukitel K4000 swoja premierę miał jeszcze w zeszłym roku. Teraz do sklepów trafić ma jego wersja na rok 2016. Czym będzie się różniła od poprzednika? Cóż, praktycznie niczym. Jedyną różnicą będzie tak naprawdę system operacyjny, a dokładnie jego odchudzona nakładka MAX. Wygląda na to, że producent stworzył telefon skrojony specjalne pod starsze osoby. Wprawdzie rzadko kiedy widzimy babcię czy dziadka, którzy z zapamiętaniem stukają w ekran smartfona, ale teraz mieliby ku temu sposobność.

MAX to przede wszystkim wygoda. Ikony widoczne na głównym ekranie są ogromne, a dodatkowo można powiększyć jeszcze font używany do opisów. Każdy z przesuwanych ekranów pomieści do 6 ikon, które można dowolnie przypisać do odpowiednich akcji. W ten sposób można także przypisać numery telefonów tak, by były dostępne od razu po wybudzeniu smartfona. I jeżeli z urządzenia korzystałyby osoby starsze, takie rozwiązanie będzie dla nich niesamowitym ułatwieniem. Plusem jest też czas życia na jednym ładowaniu. Oukitel K4000 ma akumulator o pojemności 4000 mAh, a podczas ciągłego użytkowania ma wytrzymać do 3 dni. I to też zasługa odchudzonej nakładki na Androida.

http://www.youtube.com/watch?v=mXZJ5ttWIh0

Oukitel nie byłby jednak sobą, gdyby nie pokazał, jak wytrzymały potrafi być K4000. Opublikowano materiał promocyjny, który pokazuje z jak wielkiego trudu potrzeba, by przewiercić się przez wyświetlacz. Wiertarka potrzebuje sporo czasu by chociaż zarysować ekran, a w sytuacji, gdy już wgryzie się mocniej, ten dalej działa. Oczywiście nie tak idealnie jak normalnie, ale to dalej niesamowite osiągnięcie. Za wytrzymałość wyświetlacza odpowiada szkło Asahi, które charakteryzuje się poziomem 9H. To oznaczenie powstało podczas tzw. „testu ołówka” podczas którego taflę szkła próbuje się zarysować grafitem o odpowiedniej wartości. 9H to najwyższa z możliwych wartości.

Oczywiście w chwili przewiercenia się ekran Oukitel K4000 pięknie się rozlewa, ale i tak jakoś tam działa. Widać więc, że babcine ręce raczej go nie uszkodzą. Co ponad to oferuje smartfon. Pięciocalowy wyświetlacz (FullHD), procesor MediaTek MT6735, 2 GB RAM oraz 32 GB na dane. Dodatkowo aparaty z matrycą 13 oraz 5 Mpix. Mamy więc do czynienia z typowym średniakiem, ale wyjątkowo twardym. Oukitel obecnie sprzedaje smartfona w promocyjnej cenie 89 dolarów.

Źródło: Gizmochina
Fot: jw., Oukitel

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...