Techland świętuje wyniki Dying Light w Polsce, a CKM produkuje sesję z bohaterką z gry

Najnowsza gra o zombiakach polskiego studia podbija świat. A jak radzi sobie na naszym rodzimym poletku? Przecież wiadomo, że polscy gracze to w większości patrioci, którzy już od zamierzchłych czasów Polan czy Franko dbają o developerów swojej narodowości.

Nasze studio z Wrocławia po dwóch przygodach z grami o żywych zwłokach osiągnęło szeroko pojmowany sukces w branży. Zdecydowana większość recenzji oscyluje w granicach 70 – 80 procent, a sami gracze wypowiadają się o grze w superlatywach. Techland pobił również parę rekordów, w tym dla otwarcia nowej marki w gatunku survival horror. A jak od strony sprzedażowej? W ciągu dziewięćdziesięciu dni od premiery Techland sprzedał na polskim rynku ponad 80,000 kopii gry, licząc wersje PS4, X1 oraz na komputery osobiste. Jest to bardzo solidny wynik, biorąc pod uwagę, że gra jest przez te trzy miesiące sprzedawana w cenie premierowej.


Z tej okazji Techland postanowił obniżyć do 18 maja cenę na konsolę do 189,9 zł, a na komputery osobiste do 109,9 zł.To bardzo miły gest skierowany do polskich graczy. Ponadto cały czas nie maleje zainteresowanie grą, a sam materiał źródłowy urodził już parę ciekawych projektów; między innymi cały utwór Dawida Podsiadło, a także sesję tematyczną dla CKM. Oczywiście bohaterką sesji jest Jade, główna postać kobieca w grze, w którą wcieliła się polska modelka Zuzanna Brzezińska. Sesja miała charakter bardziej profesjonalnego cosplayu, który wyszedł rewelacyjnie, jednak nie wiemy czy do końca zgodnie z tematyką magazynu, bo Jade jest niestety (dla czytelników CKM-u) bardzo ściśle ubrana (co ma jakiś sens, biorąc pod uwagę, że biega po mieście pełnym głodnych zombie). Producenci nagrali z całego procesu charakteryzacji bardzo zgrabny timelapse, a na stronie CKM.pl możemy znaleźć całą sesję zdjęciową Zuzanny.

http://www.youtube.com/watch?v=iuDcGRP13r0

Polecamy naszą recenzję Dying Light oraz wywiad z level designerem Techlandu, a tym którzy jeszcze nie mają swojej kopii gry wizytę w naszym sklepie. [moduleplant id=”165″ moduleclass_sfx=”p-r-1 waga-0 hidden” produkt_id=”79897″ sklep_id=”1″ mod_showtitle=”0″ ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...