Techland zachęca graczy do modowania Dying Light

Premiera „Dying Light” już za nami. Techland nie spoczywa jednak na laurach i dalej pracuje nad tym, aby wydłużyć graczom czas, który mogliby spędzić z tytułem.  W związku z tym planują stworzyć narzędzia moderskie.

„Dying Light” to książkowy przykład produkcji, która jest stworzona do uatrakcyjniania rozgrywki przez samych graczy. Niejedna fanowska  modyfikacja gry okazała się równie dobrym, jeśli nie lepszym produktem niż pierwotny zamysł twórców. Techland najwyraźniej zauważył tę tendencję i postanowił wyjść naprzeciw scenie moderskiej. Chcąc zobaczyć więcej podobnych inicjatyw firma rozpoczęła prace nad darmowymi i rozbudowanymi narzędziami do tworzenia dodatkowych treści, umożliwiając tym samym fanom tytułu aktywny udział w  budowaniu bogatszego świata gry.

Na oficjalnym forum „Dying Light” stworzono specjalny wątek, w którym sympatycy produkcji mogą podzielić się z twórcami swoimi pomysłami na mody. Jeśli wpadnie wam do głowy jakaś koncepcja, nawet najbardziej szalona, możecie się nią pochwalić w tym miejscu. Niektórzy już to zrobili, więc pozwolicie, że przytoczę te najciekawsze. Najczęściej pojawiającymi się propozycjami, były te związane z uzbrojeniem. Wielu graczy życzyłoby sobie, aby do gry zaimplementowano broń do długiego dystansu. Wszelkie kusze, łuki, snajperki są mile widziane. Dużo wpisów dotyczyło również dodania do gry tłumików do pistoletów czy karabinów, miotaczy płomieni, koktajli Mołotowa oraz min. Gracze narzekali także na braki w kustomizacji, czyli stworzeniu od podstaw własnego bohatera i widzieliby wzbogacenie rozgrywki o nowe elementy parkouru, jak na przykład „bieganie po ścianie”. Jak widzimy ile osób, tyle sugestii.

Środowisko moderów według zapewnień twórców jest dla nich wyjątkowo ważne już od czasów poprzednich projektów („Call of Juarez 2”, „Dead Island”), dlatego po ukazaniu się wspomnianych narzędzi planują oni czynnie wspierać wszelką działalność moderską środowiska graczy. Celem Techlandu jest wsparcie „Dying Light” przez długi okres, a przynajmniej do czasu debiutu rynkowego kontynuacji.

http://www.youtube.com/watch?v=IECq9TqDWB8

Wysłaliście już swoje propozycje? Może akurat, to wasze pomysły zostaną wykorzystane w najnowszej produkcji wrocławskiego przedsiębiorstwa…

Źródło: Techland, Craveonline.com

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...