survarium1

Z czym tryb Freeplay w Survarium będzie podany?

Survarium, czyli spadkobierca serii S.T.A.L.K.E.R. rośnie w oczach. Klika dni temu na oficjalnej stronie tego tytułu ukazał się dość obszerny artykuł przybliżający zainteresowanym graczom szczegóły dotyczące trybu gry Freeplay!

survarium1

Freeplay będzie stanowił oddzielną formę zabawy łącząca w sobie elementy fabularne, pojedynków pomiędzy graczami oraz sztuki przetrwania w niesprzyjającym otoczeniu. Poza swobodną eksploracją mapy gracze otrzymają możliwość wypełniania misji zlecanych przez konkretne frakcje oraz udziału w losowo generowanych eventach. Podobnie jak w DayZ każdy, kto zdecyduje się podjąć wyzwanie zwiedzania świata gry, otrzyma tylko jedno życie, co oznacza, iż ginąc, traci się wszystkie uzbierane w trakcie danej rozgrywki przedmioty oraz zostaje się przeniesionym do lobby serwera. Wyjście żywym możliwe będzie tylko przez specjalnie oznaczone strefy graniczne.

Mapa specjalnie stworzona do tego trybu ma być o wiele większa od tych znanych z dotychczas dostępnego trybu PvP. Autorzy postanowili podzielić ją na sektory zróżnicowane pod względem poziomu trudności oraz możliwości zdobycia przedmiotów. Najłatwiejsze z tych obszarów dostępne będą dla wszystkich – kolejne trzeba będzie odblokowywać za pomocą questów bądź zdobycia odpowiednich przedmiotów.

freeplay-mode-2s

Developerzy nie przewidują ograniczenia czasowego rozgrywki, co wydaje się logiczne, przewidują jednak ograniczenie liczby graczy na jednej planszy. Zabieg taki tłumaczą chęcią zapewnienia maksymalnego poziomu klimatu, sprawiając iż napotkanie innego gracza będzie dość rzadkim i emocjonującym wydarzeniem.

W trybie Freeplay między przeróżnymi atrakcjami, jakie ma zapewniać, odnajdziemy również „Burze”. Jak się na pewno domyślacie, nie będą to standardowe zjawiska atmosferyczne. „Burze” występować będą co około 2 godziny z 15 minutowym ostrzeżeniem przed ich rozpoczęciem. Czas ten ma umożliwić przynajmniej części graczy znajdujących się na serwerze znalezienie miejsca ukrycia bądź wyjścia z gry – nieuczynienie tego skutkowało będzie natychmiastową śmiercią. Przetrwanie „Burzy” bez wychodzenia z rozgrywki nagradzane będzie możliwością odnalezienia specjalnych przedmiotów pozostawionych przez nią.

Muszę przyznać, że zapowiedzi te prezentują się imponująco istnieje więc szansa, że już niedługo otrzymamy pierwszego darmowego, a zarazem wartego uwagi MMOFPS w klimacie książki braci Strugackich.

Źródło: survarium.com

Dodaj komentarz

291 More posts in pc category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...