Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze – nagły atak żółwi w Święto Niepodległości

Portfolio produkcji z Wojowniczymi Żółwiami Ninja poszerzyło się właśnie o nową pozycję. Dziś swoją premierę ma „Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze”, w wersji przeznaczonej na konsole Nintendo 3DS.

Wojownicze Żółwie Ninja, to ulubione postaci z dzieciństwa niejednego, w tym momencie dorosłego już osobnika. Doskonale pamiętam, jak w czasach szkolnych z dumą nosiłem koszulkę z wizerunkiem, tych zielonych stworków, uwielbiających pizzę. Dość, jednak wspominek, a czas skupić się na omawianym tytule.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze, to dynamiczna side-scrollowana gra akcji w konwencji platformówki 2.5D studia WayForward Technologies. Produkcja powstała na licencji serialu animowanego stacji Nickelodeon i stanowi pomost między wydarzeniami z drugiego i trzeciego sezonu.

Twórcy do dyspozycji oddali nam cztery tytułowe żółwie, a naszym zadaniem jest obrona Nowego Jorku przed głównym nemezis bohaterów, czyli Shredderem. Choć nie zabraknie i innych wrogów z uniwersum sympatycznych mutantów.

Podczas rozgrywki przemierzamy na szczęście nie tylko wspomniane miasto, ale i Wymiar X. Świat gry składa się z szeregu lokacji, między którymi możemy się dowolnie przemieszczać. Naszym celem jest eksploracja, odkrywanie sekretów i pokonywanie przygotowanych przez twórców platformowych pułapek.

Nasza podróż nie obejdzie się jednak bez walki – zarówno, tej wręcz, jak i przy wykorzystaniu broni białej, którą nasi protagoniści zawsze noszą przy sobie. Gra oferuje sporą dynamikę za pośrednictwem kombosów, kontr, finiszerów oraz starć z bossami, co sprawia, iż rozgrywka po dłuższym czasie spędzonym z tytułem nie staje się monotonna.

Nie wszyscy orientują się co oznaczać może produkcję w 2.5D. Wyjaśnię, więc pokrótce, ten tajemniczy skrót. Mamy tutaj do czynienia z trójwymiarowymi postaciami i lokacjami, jednak nasz ruch ograniczony został do poruszania się w jednej płaszczyźnie (zazwyczaj w lewo, bądź prawo). Grafika inspirowana jest serialem na podstawie, którego powstała gra.

http://www.youtube.com/watch?v=7C5v8Yeg1mA

„Teenage Mutant Ninja Turtles: Danger of the Ooze” ukazało się również na: Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Więcej informacji o grze uzyskacie pod, tym adresem.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...