You are here
Tego po iPhone 8 się nie spodziewasz, a powinieneś artykuły News 

Tego po iPhone 8 się nie spodziewasz, a powinieneś

Premiera iPhone 8 odbędzie się za kilka miesięcy, ale nie ma tygodnia, w którym w sieci nie pojawiłyby się nowe informacje na jego temat. Urządzenie przestaje mieć przed nami tajemnice i jak mniemam, im bliżej do oficjalnej premiery, tym będzie ich mniej. Warto jednak podsumować informacje dotychczas zebrane, przy czym mam tu na myśli nie tylko kwestie związane ze specyfikacją techniczną, ale również, a może przede wszystkim — ficzery. To właśnie na “nowinki” czekamy najmocniej.

iphone 8

W tym roku Apple pokaże nam przynajmniej trzy nowe modele smartfonów iPhone. Niektórzy mówią nawet o czterech, gdyż do iPhone 8, czyli konstrukcji rocznicowej dołączą 7s, 7s Plus oraz odświeżona wersja iPhone SE. O ile o ostatnim z wymienionych wiemy tyle, co nic, o tyle o nowościach z “ósemki” możemy porozmawiać już dzisiaj.

iPhone 8 — co nowego?

Zawsze zastanawia mnie liczba przecieków dotyczących topowych smartfonów. To zaskakujące, jak wiele o urządzeniu możemy dowiedzieć się jeszcze przed jego oficjalną premierą. Świetnym przykładem jest tutaj iPhone 8 i nieoficjalne materiały, dzięki którym poznajemy ficzery, które prawdopodobnie trafią do rzeczonego sprzętu. Wśród nich znajdziemy co najmniej kilka naprawdę interesujących.

Nowy bezramkowy ekran OLED

W iPhone 8 pojawi się nietypowy jak dla Apple wyświetlacz OLED, którego przekątna wyniesie aż 5,8-cala. Co ciekawe, element będzie zajmować prawie całą przednią powierzchnię smartfona, z pominięciem wycięcia na najpotrzebniejsze czujniki. Na renderach stworzonych z przecieków wygląda to obłędnie, zwłaszcza że opisany zabieg pozwolił Apple trzymać się wymiarów z wcześniejszych iPhone’ów.

W kwestii ekranu warto odnotować jeszcze możliwość implementacji funkcji nazwanej True Tone, która mówiąc najprościej — dostosowuje barwy ekranu do otoczenia, w którym ten jest używany.

ARKit

W czerwcu, na minionej konferencji WWDC Apple pokazało nam wyniki prac nad technologią rozszerzonej rzeczywistości. Nie mniej, aby móc w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w ARKit, potrzeba odpowiedniego sprzętu. Tym sprzętem, jak donoszą zaufane źródła, będzie iPhone 8. Smartfon otrzyma niezwykle precyzyjny laserowy autofokus oraz pionowo ułożony aparat fotograficzny.

Quick Charge

Szybkie ładowanie iPhone’ów? Aż dziw bierze, że Apple nie zdecydowało się wprowadzić rzeczonej technologii już wcześniej. Możliwe, a nawet bardzo możliwe, że uczyni to wraz z premierą iPhone 8. Problem w tym, że będzie to rozwiązanie dla wybranych, którzy bedą w stanie sięgnąć do portfela po pieniądze potrzebne na zakup dodatkowego akcesorium. Nie myślicie chyba, że ładowarka bezprzewodowa będzie w zasięgu cenowym przeciętnego Kowalskiego?

Nowe zabezpieczenie biometryczne

Od iPhone 5s w smartfonach Apple stosowane jest zabezpieczenie w postaci skanera linii papilarnych. Najnowsze przecieki sugerują, że w iPhone 8 wspomnianego elementu może zwyczajnie zabraknąć. Nie jest to oczywiście pewne, gdyż rendery pokazują wypustkę umiejscowioną na prawej krawędzi telefonu, która może okazać się… tak — nowym, choć nietypowym skanerem linii. Nie jest to jednak nic pewnego i finalnie może okazać się, że producent postawi na skanowanie twarzy 3D lub inne innowacyjne rozwiazanie.

Specyfikacja techniczna?

Nikt z was nie spodziewał się chyba, że na kilka miesięcy przed premierą iPhone 8 będziemy znali jego dokładną konę techniczną. Ja z całą pewnością nie, ale mogę podzielić się z wami tym, że jeśli doniesienia się potwierdza, iPhone 8 otrzyma wyjątkowo szybką pamięć RAM równą 3 GB.

Źródło: MacRummor, TheVerge, Twitter, Forbes

Related posts

Leave a Comment