YouTube bez spamu

YouTube bez spamu? Teraz to możliwe

Google robi “porządek”, którego efektem końcowym będzie YouTube bez spamu. Co ciekawe, wszystko możemy zawdzięczać w zasadzie jednej, jedynej dobrej zmianie…

YouTube bez spamu

Spam to ogromny problem, z którym chcieliby walczyć wszyscy. Od gigantów około technologicznych, przez mniejsze firmy, na użytkownikach indywidualnych kończąc. Niestety, jest to walka trudna, szczególnie że w wielu przypadkach odróżnienie ordynarnego spamu od wypowiedzi zawierającej nawiązanie do innej, możliwe, że ciekawej treści jest niezwykle trudne. Są jednak miejsca, w których spam kłuje w oczy mocniej niż gdzie indziej. Takim miejscem jest bez wątpienia najpopularniejszy serwis steamingowy świata…

YouTube bez spamu — podjęto działania

YT jest miejscem genialnym zrzeszającym ogromną społeczność, która chce się miedzy sobą komunikować. Komunikować między innymi za pomocą systemu komentarzy w panelach pod filmikami umieszczanymi w serwisie. Sam niejednokrotnie próbowałem ocenić dzieło twórcy, opisując moje wrażenia w formie komentarza. Niestety, lwią część odpowiedzi stanowiły wiadomości zawierające spam w postaci linków do niekoniecznie wiarygodnych stron oraz dziesiątek hashtagów. Nie jest to wyłącznie moja obserwacja, zaś problem nie należy do tych jednostkowych. To zjawisko, które skutecznie utrudnia korzystanie z opisywanego systemu komentarzy. Warto z tym walczyć.

Wiem to ja, wiecie to wy i jak się właśnie okazało, wie to również sam Wujek Google. Wyszukiwarkowy gigant będący właścicielem YouTube’a wprowadził do serwisu moduł pozwalający zapanować nad zbyt nachalnymi i jakby nie patrzeć — niechcianymi komentarzami. Jego działanie jest niezwykle proste, ale może okazać się naprawdę skuteczne. Od teraz twórcy zyskują możliwość zablokowania publikacji wpisów zawierających adres URL (linki) i hashtagi. Oczywiście, te będą mogły finalnie pojawić się pod danym wpisem, ale dopiero po akceptacji przez administratora kanału. Jak dla mnie, rozwiazanie wydaje się genialne. Nie odrzuca z miejsca treści pasujących do schematu niechcianych, ale jedynie sugeruje twórcy, że warto zwrócić na dany komentarz uwagę i podjąć kroki, takie jak akceptacja lub odrzucenie. Cieszy mnie również to, że Google zachowuje w kwestii uruchomienia opisywanej funkcji zdrowy rozsądek i pozwala zdecydować właścicielom kanałów czy chcą oni z nowinki korzystać.

Jak uaktywnić YouTube bez spamu?

Uruchomienie nowej opcji jest banalnie proste i nie wiążę się z koniecznością wykonywania żadnych skomplikowanych czynności. W celu aktywacji ficzera należy udać się do Studia Twórcówi przejść do zakładki Społeczności. W ustawieniach znajdziecie panel Blokowanie linków, z którego poziomu będzie można zdecydować o włączeniu tudzież wyłączeniu YouTube bez spamu.

Skuteczność

W kwestii walki ze spamem w postaci linków i hashtagów skuteczność nowej opcji wydaje się naprawdę duża, ale pamiętajmy, że jest to tylko kropla w morzu potrzeb. YouTube bez spamu to pierwszy krok do uczynienia sieci miejscem lepszym, ale jak wspomniałem wcześniej — jest to dopiero początek działań, jakie powinny zostać podjęte. Google to nie tylko YouTube, a problem spamu to nie tylko problem Google. Walka ze zjawiskiem powinna zacząć się u podstaw i wygląda na to, że w końcu doczekamy się odpowiednich mechanizmów. Przyznam, że chciałbym móc skorzystać z podobnego rozwiązania w innych usługach, z których korzystam niemal codziennie.

Źródło: Google Forum, Google/YouTube — pomoc

Dodaj komentarz

34 More posts in Bez kategorii category
Recommended for you
Nie żałuj sobie. Wybierz telewizor 65 cali lub większy. To się opłaca

Samsung sprawdził, jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniały się ceny telewizorów na polskim rynku. Wniosek...