Telewizja cyfrowa będzie wszędzie!

Tak mówiono rok temu, teraz plany zostają wprowadzane w życie. W listopadzie odłączono pierwsze nadajniki w województwie lubuskim, od tamtej pory systematycznie sygnał analogowy znika z każdego domu w Polsce. Do lipca 2013 roku sygnał analogowy zniknie całkowicie.

Sytuacja wygląda naprawdę poważnie. Jak podaje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, aż 5 milionów gospodarstw domowych odbiera telewizję z nadajników analogowych. Ci którzy nadal chcą odbierać naziemną telewizję, do serca powinni sobie wziąć wszystkie znaki wysyłane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji! W takim przypadku warto zaopatrzyć się w telewizor wyposażony w MPEG-4, a jeśli nie stać ich na wymianę odbiornika, to można zakupić specjalny dekoder DVB-T, który można zakupić już za około 100zł. Większość dostępnych tunerów znajdziecie u nas w sklepie, w zakładce DVB-T.
telewizja cyfrowa infografika 610a
Nie dajcie się zaskoczyć, żeby się nie denerwować, gdy chcąc obejrzeć najnowszy odcinek swojego ulubionego serialu, jedyne co zobaczycie to śnieżący obraz.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...