Telewizja cyfrowa będzie wszędzie!

Tak mówiono rok temu, teraz plany zostają wprowadzane w życie. W listopadzie odłączono pierwsze nadajniki w województwie lubuskim, od tamtej pory systematycznie sygnał analogowy znika z każdego domu w Polsce. Do lipca 2013 roku sygnał analogowy zniknie całkowicie.

Sytuacja wygląda naprawdę poważnie. Jak podaje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, aż 5 milionów gospodarstw domowych odbiera telewizję z nadajników analogowych. Ci którzy nadal chcą odbierać naziemną telewizję, do serca powinni sobie wziąć wszystkie znaki wysyłane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji! W takim przypadku warto zaopatrzyć się w telewizor wyposażony w MPEG-4, a jeśli nie stać ich na wymianę odbiornika, to można zakupić specjalny dekoder DVB-T, który można zakupić już za około 100zł. Większość dostępnych tunerów znajdziecie u nas w sklepie, w zakładce DVB-T.
telewizja cyfrowa infografika 610a
Nie dajcie się zaskoczyć, żeby się nie denerwować, gdy chcąc obejrzeć najnowszy odcinek swojego ulubionego serialu, jedyne co zobaczycie to śnieżący obraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...