Telewizja mobilna i funkcje Smart TV

Dotychczas pojęcie Smart TV kojarzyło się ze stacjonarnym telewizorem, z którego można było korzystać nie wychodząc z domu. Istnieje jednak grupa urządzeń mobilnych, umożliwiających dostęp do inteligentnych funkcji oraz treści multimedialnych także wtedy, kiedy użytkownik znajduje się poza domem.

Telewizja internetowa zyskuje nowych fanów i nikogo to nie dziwi – często oferuje znacznie lepsze treści niż są dostępne w ofercie programowej tradycyjnej telewizji. Dodatkowo Smart TV umożliwia dostęp do Internetu na ekranie telewizora, przeglądanie poczty internetowej oraz granie w gry. Za jego pomocą można korzystać z konta bankowego i robić wiele innych rzeczy. Bogata oferta sklepów z aplikacjami pozwala na przystosowanie telewizora do własnych potrzeb. Można powiedzieć, że Smart TV zastępuje w domu w pewien sposób zarówno komputer, jak i tablet.

W dzisiejszych czasach coraz więcej treści przeglądamy na ekranach smartfonów czy tabletów, ponieważ urządzenia te towarzyszą nam często w drodze do pracy lub szkoły, bądź też w czasie wykonywania innych czynności. Można powiedzieć, że urządzenia przenośne stały się mobilnymi telewizorami. Niewykluczone, że przy trybie życia, jaki obecnie dominuje, smartfony i tablety wyprą całkowicie z rynku tradycyjne odbiorniki.

Zabierz ze sobą telewizję

Sposobów na to, żeby telewizja towarzyszyła użytkownikowi poza obrębem domu jest wiele. Jednym z nich jest mobilny tuner DVB-T, którego wygląd przywodzi na myśl pendrive. Ma on tę wadę, że oferta dostępnych przez niego programów jest ograniczona. Korzystając z niego możemy też zapomnieć o treściach VOD, bowiem tuner ich nie udostępnia.  

Wolę aplikacje mobilne

Aplikacje mobilne działające na urządzeniach przenośnych z systemami Android i iOS są opcją wygodniejszą. Operatorzy prześcigają się w ofertach, które mają zwabić nowego klienta, dzięki czemu możemy liczyć na promocyjny abonament lub szybki Internet LTE. Pozwala to na streamingowanie wideo, a serwisy takie jak NC+ GO, Ipla, Player czy Horizon GO docierają z oferowanym programem nawet do najbardziej wybrednych osób.

Nie ma róży bez kolców

Oglądanie telewizji na wyświetlaczu smartfonu lub tabletu ma co prawda jedną wadę, ale jest ona duża – 5 czy 10 cali nie da nam takiego komfortu oglądania jaki płynie z delektowania się tą samą treścią na znacznie większym ekranie telewizyjnym. Niektórzy by powiedzieli, że dłuższego filmu nie ma sensu odpalać na urządzeniu przenośnym, ale są też tacy, którym mały rozmiar smartfonu lub tabletu w niczym nie przeszkadza. Sama zaliczam się do drugiej grupy i jeśli mam do wyboru ten sam film obejrzeć na ekranie telewizora lub trzymając tablet w dłoni, to wybiorę drugą opcję. Jest ona dla mnie wygodniejsza.

Treści zapisane na nośnikach pamięci USB

Nie oszukujmy się, ale wielu z nas zapisuje dane na nośnikach pamięci USB. Zewnętrzne dyski twarde i pendrive’y są skarbnicą naszych zdjęć, filmów i innych plików. Smart TV umożliwia nam podłączenie tych urządzeń, by cieszyć się treścią na ekranie odbiornika. Istnieją co prawda przejściówki USB, które możemy wpiąć do tabletu, ale przeglądanie zapisanych na pendrive plików na wyświetlaczu tabletu do przyjemnych nie należy.

Co by jednak  nie mówić, to oglądanie telewizji i dostęp do ulubionych programów na wyświetlaczu urządzenia mobilnego jest bardzo wygodne. Bez sprzętu o większych gabarytach, bez tunera i innych dodatkowych urządzeń i w końcu bez sieciowego źródła zasilania oglądać możemy interesujące nas treści gdziekolwiek jesteśmy.    

 

Źródło: informacja prasowa

_____________

Zapraszamy do naszego e-sklepu. Zapraszamy również na profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...