You are here
Telewizor w cenie domu News 

Telewizor w cenie domu

Za 350 tysięcy złotych można kupić całkiem sporo rzeczy. Samochód z wyższej półki (na szofera może nie wystarczyć), mieszkanie czy wycieczkę dookoła świata dla całej rodziny. Tak ogromne pieniądze można jednak spożytkować zupełnie inaczej. Na przykład kupując telewizor. Jeden. Od LG.

 
lg 750x300 1
Kwota, której za swój sprzęt chce LG, jest odstraszająco ogromna. Nie dziwne więc, że telewizor pojawił się w sprzedaży w zaledwie dwóch sztukach, które znalazły się w marketach Saturn oraz MediaMarkt. Czy znajdzie się nabywca na urządzenie kosztujące 350 tysięcy złotych? Prawdopodobnie tak, choć sprzedać taki telewizor łatwo nie będzie.
Stwierdzenie, że oglądając film na LG 105UC9V poczujemy się jak w kinie, nabiera teraz innego znaczenia. Urządzenie ma przekątną 105 cali, czyli ponad dwa i pół metra. Ekran jest także zakrzywiony, co ma dodawać wrażeń podczas seansów. Rozdzielczość telewizora od LG to 5120×2160 px (5K) w stosunku 21:9. Żeby było ciekawiej, telewizor wyposażono w technologię True 4K Engine Pro, a jej zadanie będzie polegało nie tylko na przeskalowywaniu materiałów o niższej jakości do 5K, ale także eliminowaniu wizualnych zakłóceń.
 
lg 750x300 2
Ekran wykonano w technologii IPS 4K, a to zapewni nie tylko dobry kontrast, ale także możliwość oglądania obrazu pod prawie każdym kątem. Wprawdzie walory zakrzywionych ekranów najlepiej dostrzega się siedząc na wprost, to przy takiej cenie, byłoby miło, gdybyśmy mogli spoglądać na telewizor z różnych stron. Oczywiście, idąc za modą, LG może odtwarzać materiały w 3D, które również będą „podkręcane” do rozdzielczości 5K.
LG 105UC9V to również potężny dźwięk. Dzięki współpracy z firmą Harman/Kardon w telewizorze znalazł się sprzęt najwyższej jakości (m.in. wbudowany subwoofer, system dźwięku 7.2), a wykorzystuje się go do technologii ULTRA Surround. Dodatkowo LG wprowadziło animowaną postać, która pomoże przy konfiguracji urządzenia i autorską platformę Smart+TV. Skusicie się?
Źródło: LG
Fot: jw.
_________________
Bogatą ofertę na telewizory znajdziecie pod tym adresem.

Related posts

Leave a Comment