facebook

Tematyczne Newsfeedy na Facebooku? Pomysł nad wyraz ciekawy

Facebook potwierdził fakt prowadzenia prac nad nowym sposobem przeglądania strumienia aktywności na serwisie. Wiem, wiem – słyszeliśmy to wiele razy, lecz najnowszy pomysł włodarzy FB naprawdę zdaje się mieć sens, szczególne jeśli weźmiemy pod uwagę to, że obecnie na większości newsfeedów panuje ogromny bałagan i ciężko odnaleźć interesujące nas treści.

facebook

O wspomnianym nieładzie nie muszę chyba nikogo specjalnie przekonywać? Sam, aby nie tracić treści mogących trafić w moje gusta dosłownie żongluję ustawieniami, grupuję znajomych oraz fanpage’e, choć na tym nie kończą się moje działania. Ale wiecie co? Algorytm Facebooka nosząc nazwę Edge Rank i tak wszystko „poukłada” po swojemu. Problem w tym, że po „ichniemu” nie oznacza po mojemu – najwyraźniej te teoretycznie sprytne rozwiązanie nie radzi sobie z moimi upodobaniami i jak mniemam nie tylko moimi. Ubolewam nad tym, ale co zrobić.

Okazuje się, iż jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, niedługo nie będę musiał robić prawie nic, a sytuacja ulegnie znacznej poprawie. Jak donoszą użytkownicy mobilnej aplikacji FB dla iOS-a w ich smartfonach pojawia się nowa funkcja, grupująca treści pod kątem tematyki (moda, podróże czy wiadomości). Najlepsze jest to, że Zuckerberg potwierdził, iż Facebook faktycznie testuje nowe rozwiązanie i te ma spore szanse zagościć na wszystkich urządzeniach. Naturalnie, tylko w przypadku pozytywnego feedbacku userów. O ten nie powinniśmy się specjalnie martwić – z nieoficjalnych informacji wynika, że o nowy (tematyczny) strumień aktywności zabiegali sami użytkownicy.

facebe

Naturalnie, na chwilę obecną nie wiadomo kiedy opisywana nowinka trafi do większej liczby osób, będących „klientami” niebieskiego serwisu społecznościowego. Podejrzewam, że nawet jeśli czas oczekiwania nie będzie zbyt długi, to funkcja będzie pojawiała się falami w zależności od regionu i języka.

Źródło: Twitter, własne.
________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...