iphoneOLED750x300

iPhone z OLED zamiast LCD? Już niebawem…

Tak, jeśli wierzyć koreańskim mediom już w 2018 roku na rynku pojawią się pierwsze smartfony z logiem nadgryzionego jabłka, wykorzystujące ekrany typu OLED. Co ciekawe dostawcami takowych mogą okazać się Samsung oraz LG.

iphoneOLED750x300

Co prawda finalizacja rozmów dotyczących współpracy Apple z dostawcami jeszcze przed nami, jednak jak donosi ETNews te są już na końcowym etapie. To z kolei pozwala sądzić, iż sieciowe plotki dotyczące implementacji OLED-ów w iPhone’ach to tylko kwestia czasu.

Cóż – zanim ujrzymy iSprzęt wykorzystujący OLEDy minie trochę czasu. Nie mniej jednak to, że Apple zamierza wspierać finansowe podmioty odpowiedzialne za dostarczenie wyświetlaczy potrzebnych do produkcji iPhone’ów pokazują, iż firma traktuje współpracę z LG Display oraz Samsung Display bardzo poważnie. Wymienione koncerny również nie pozostają bezczynne, gdyż według planów inwestycje związane z rozbudową infrastruktury niezbędnej do produkcji ekranów dla Apple pochłoną prawie 13 mld dolarów. Zacna sumka, prawda? Jak widać jest niezbędna, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i współpraca będzie się układała – kwota szybko się zwróci.

iphoneOLED1

Pytanie, co na tytułowe zmiany powiedzą użytkownicy iSprzętu. Ci są przyzwyczajeni do wyświetlaczy LCD i nie jestem pewny czy będą zadowoleni z „Samsungowych” przekolorowanych barw bijących po oczach jak śnieg w słoneczny dzień. Podejrzewam jednak, że jako prawdziwi fani marki docenią działania Apple. Ba, już widzę gromkie zachwyty na forach, w stylu „Apple wymyśliło OLED na nowo” czy „Sadownicy pokazali klasę”. Cóż – zadowolenie z użytkowania produktu jest niezwykle istotne przy przywiązywaniu klientów do marki. Apple to dostrzega i co istotne – potrafi uzależnić od siebie userów.

Koniec wywodów – przynajmniej do czasu, w którym będę mógł zaobserwować reakcje społeczności skupionej wokół Apple.

Źródło: ETNews

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...