You are here
Tesla Cybertruck zaprezentowana — pickup rodem z Blade Runnera artykuły News 

Tesla Cybertruck zaprezentowana — pickup rodem z Blade Runnera

Są na „sali” fani futurystycznej wizji świata przedstawionej w firmie Blade Runner? Świetnie, z pewnością zainteresuje was najnowszy pickup od Elona Maska. Tesla Cybertruck to kanciasty samochód o intrygujących parametrach i wyglądzie, który trudno zrozumieć.

Tesla Cybertruck
fot. Tesla

Nie, tytułowy elektryk nie jest modelem koncepcyjnym, a produktem, który trafi na rynek już w 2021 roku. Nie wiem, czym kierował się Elon Musk, tworząc wizję Tesla Cybertruck i mam poważne obawy co do komercyjnego sukcesu tak odważnej wizji. Za nic nie mogę nazwać Cybertrucka atrakcyjnym wizualnie. Cóż, pojazd nie powstał jednak bez powodu i z pewnością Elonowi uda się znaleźć przyzwoitą liczbę klientów. Przyzwoitą i tylko przyzwoitą.

Tesla Cybertruck

Prezentacja modelu Tesla Cybertruck odbyła się w Kalifornii. Nie jest to przypadek, gdyż to właśnie amerykanie lubują się we wszelakiej maści konstrukcjach typu pickup. Półciężarówka wygląda, jak wygląda. Jednym się spodoba, innym nie, ale ciężko porównać ja do jakiegokolwiek dostępnego na rynku modelu. Opisanie karoserii oraz zastosowanych smaczków konstrukcyjnych widocznych z zewnątrz auta byłoby niewłaściwą formą, dlatego proszę – zanim przejdziemy dalej, zapoznajcie się z filmem.

Tesla Cybertruck występuje w trzech wersjach, przy czym najdroższy wariant kosztuje aż 69 900 dolarów. Topowa wersja została wyposażona w akumulatory pozwalające na przejechanie na jednym ładowaniu aż 800 kilometrów. Przyspieszenie to aż 2,9 sekundy do 96 km/h. Robi wrażenie prawda? Dodam, że wersja podstawowa, za którą będzie trzeba zapłacić 39 900 dolarów zapewni zasięg 400 kilometrów oraz przyspieszenie 6,5 sekundy do 96 km/h. Z dokładną specyfikacją możecie zapoznać się na stronie Tesli.

Tesla Cybertruck
fot. Tesla

Wnętrze auta wygląda nieprzyzwoicie surowo. Kokpit to mistrzowski poziom minimalizmu. Znajdziemy na nim jedynie kierownicę oraz tablet, za pomocą którego będzie realizowany dostęp do wszystkich funkcji auta. Fotele wyglądają jak żywcem wyjęte ze statku kosmicznego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie jest to finalny wygląd wnętrza Tesla Cybertruck. Całkiem prawdopodobne jest to, że w pickupie pojawią się mniejsze lub większe modyfikacje.

Co sądzicie o Tesla Cybertruck?

Źródło: Tesla, The Verge

Related posts

Leave a Comment