You are here
[Test] ADATA CW0100 — tanie ładowanie indukcyjne Sprzęt testy 

[Test] ADATA CW0100 — tanie ładowanie indukcyjne

W ostatnich tygodniach używałem do ładowania mojego smartfona podkładki indukcyjnej ADATA CW0100. To niedrogi gadżet, który nie tylko wygląda dobrze, ale działa sprawnie, ładując sprzęt szybciej aniżeli standardowa ładowarka iPhone’a, którą posiadam. To niejedyne spostrzeżenia.

ADATA CW0100

Z ładowarkami indukcyjnymi różnych producentów spędziłem łącznie kilka miesięcy. Poza bezproblemową stabilną pracą najważniejszą sprawą był dla mnie ich wygląd. Jeśli dany gadżet — akcesorium ma zająć miejsce na moim biurku przez dłuższy czas, chciałbym cieszyć nim oko. Niestety, nie każdy produkt mogłem potraktować jako ozdobę mojego miejsca pracy. Jak jest w przypadku ADATA CW0100? Przekonajmy się.

Design i wykonanie ADATA CW0100

ADATA CW0100

Po wyjęciu z pudełka tytułowej podkładki ładującej, pomyślałem że jest to gadżet iście elegancki i pasujący wystrojem do mojego biurka. Tak się składa, że sprzęt trafił do mnie w biało-srebrnej wersji kolorystycznej, która mocno nawiązywała do kolorystyki pomieszczenia, w którym pracuję. Sprzęt jest oczywiście dostępny również w ciemnej wersji. Niestety, nie miałem możliwości się z nią zapoznać.

Obudowę ADATA CW0100 wykonano z trzech tworzyw. Sama konstrukcja to oczywiście aluminium, czyli materiał szlachetny, który nadaje ładowarce charakteru… i wagi. Górna pokrywa, na której kładziemy smartfon to szkło, dość odporne na zarysowania. Mnie, w okresie testów nie udało się przypadkowo wpłynąć na pogorszenie stanu wizualnego tego elementu. Ostatnim materiałem zastosowanym w ADATA CW0100 jest guma, która wypełnia spód podkładki. Dzięki takiemu zabiegowi, sprzęt nie ślizga się i spoczywa spokojnie na wybranym przeze mnie miejscu biurka.

ADATA CW0100

Wygląd jest kwestią indywidualną, ale mnie przypadła do gustu obrana przez ADATĘ stylistyka. Myślę, że przez najbliższy rok, dwa, a może nawet trzy, wygląd testowanego modelu będzie uznawany za atrakcyjny.

Ładowanie

Urządzenie potrafi ładować smartfony z mocą 10W i co ważne, wspiera standard QI. Cały proces odbywał się znacznie szybciej niż przy użyciu standardowej ładowarki i było to zauważalne. Ładowanie nie było przerywane, co zdarzało się w przypadku produktów konkurencji. Stabilność stoi więc tutaj na sensownym poziomie.

ADATA CW0100

Podoba mi się także dioda, która podświetla fragment obudowy ładowarki i sygnalizuje ładowanie lub błąd. Tak, błąd. Te zdarzają się, jeśli umieścimy na podkładce niewłaściwy przedmiot oraz w sytuacji złego umiejscowienia smartfona. Niby głupota, ale przydatna.

Czy warto?

ADATA CW0100

ADATA CW0100 jest atrakcyjnym wizualnie i sprawnym produktem. Nie zauważyłem w zasadzie większych minusów, o których warto byłoby wspominać. Sprzęt ma za to ogromną zaletę, którą jest cena. Za CW0100 przyjdzie nam bowiem zapłacić około 90 złotych, a to naprawdę niewiele.

Plusy:

  • Niska cena
  • Atrakcyjny wygląd
  • Szybkie ładowanie
  • Podstawa antypoślizgowa

Minusy:

  • Tylko dwie wersje kolorystyczne

Related posts

Leave a Comment