Testujemy Asus NX500j

NX500j jest Zenbookiem firmy Asus, sprzętem z najwyższej półki, który ma robić wrażenie. Ten mocarny laptop jest desygnowany do tego, by użytkownicy o nim marzyli. Innymi słowy NX500j ma bardzo ambitne aspiracje. Czy rzeczywiście staje na wysokości zadania?

Wprowadzenie serii Zenbook – komputerów przenośnych, które w założeniu mają olśniewać i zachwycać wykonaniem oraz możliwościami swoich nabywców, od samego początku było świetnym posunięciem Asusa. Nie wiemy, jak dokładnie wygląda ich sprzedaż i ile korporacja na nich zarabia, jednakże dużo ważniejsze jest to, jak zmieniły i nadal zmieniają one postrzeganie tej tajwańskiej marki. Kiedyś oznaczała ona bowiem dla wielu użytkowników przede wszystkim urządzenia tanie (niemalże bezkonkurencyjne na tym polu). Z taniością oczywiście kojarzyła się niska jakość i rzeczywiście u początków tak było. Obecnie Asus oznacza zazwyczaj niezłą, korzystną cenę i dobrą (a często wręcz bardzo dobrą) jakość, a przez takie pomysły jak seria Zenbook posiadanie sprzętu tej firmy staje się czymś, czym można się z przyjemnością pochwalić.

NX500j, tak jak i inne komputery przenośne z tej serii, swoim designem mocno czerpie z konkurencyjnego, prestiżowego brandu Apple. Nie ma jednak powodów, by mu wypominać owo zapożyczenie, bo to dobry wzór, który potrafi sprawnie wykorzystać na własną modłę. Wygląda po prostu świetnie, prezentuje się nowocześnie, zgrabnie, jest lekki i niezwykle cienki. Podzespoły omawianego notebooka robią ogromne wrażenie – jest on marzeniem dla graczy, do tego wszystko śmiga na ekranie mającym 4k. Już w czwartek przedstawimy wam, jak to technologiczne cudo radzi sobie z najnowszymi tytułami, filmami, muzyką. Opowiemy o tym, jak znosi wymagające testy ciągłego katowania po 8-10 godzin dziennie i zarywane przy nim noce. Na razie możemy wam tylko powiedzieć, że NX500j testuje się z naprawdę dużą przyjemnością…

Za wypożyczenie sprzętu do testów dziękujemy firmie Asus.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

239 More posts in testy category
Recommended for you
Sennheiser HD 100
Sennheiser HD 100 — recenzja podstawowych słuchawek zaufanej marki

Tytułowy producent znany jest z kosztownych słuchawek wysokiej jakości, ale myli się ten, kto uważa, że...