You are here
Testujemy tablet Asus Memo Pad 8 testy 

Testujemy tablet Asus Memo Pad 8

Memo Pad 8 to jedna z bardziej interesujących propozycji wśród tabletów firmy Asus. Jego design ma nawiązywać do droższych high-endowych „zabawek” konkurencji, a jego możliwości zaspokajać wszelkie oczekiwania, jakie się tabletowi stawia. Czy tak jest? Sprawdzimy w ciągu testów przez najbliższe dni.

Omawiany tablet ma ekran o przekątnej  ośmiu cali i jak już sama nazwa wskazuje, należy do serii Memo, która jak na razie – sądząc po wynikach sprzedaży – została pozytywnie odebrana przez fanów technologicznego sprzętu. Wyświetlacz tej wielkości, jak w prezentowanym urządzeniu, powinien pozwolić nie tylko na wygodne surfowanie po internecie i słuchanie muzyki, ale także komfortowe oglądanie filmów wideo i granie w dostępne na tego typu urządzenia tytuły. Memo Pad 8 posiada oczywiście również 2 aparaty fotograficzne, więc sprawdzimy także, jak sobie radzi w tej materii.

Jak na razie, pierwsze wrażenia po odpakowaniu są pozytywne. Tablet ten prezentuje się bardzo ładnie, jest smukły i elegancki. Nie wydaje się też ciężki i pomimo tego, że jest to już nieco większe urządzenie, dobrze leży w dłoniach, choć jest jeszcze stanowczo za wcześnie, by móc powiedzieć czy będzie równie wygodny w użytkowaniu, po spędzeniu z nim nieprzerwanie kilku godzin (oczywiście będzie też można przy tej okazji sprawdzić ważną rzecz, jaką jest w tabletach wytrzymałość baterii; jego producent zapewnia, że jest to jeden z „asów” tego urządzenia). Omawiany egzemplarz działa w oparciu o Androida 4.4., ma 16 GB dysk twardy (z możliwością rozszerzenia poprzez kartę microSD) i procesor Intel Atom Quad-Core 1.33 GHz. Dostępny jest w wersji czarnej (tego koloru jest testowany egzemplarz) i białej, a jego obecna cena kształtuje się na poziomie 800 zł. Na kluczowe pytanie, czy jest jej wart, postaramy się odpowiedzieć już w przyszłym tygodniu.

Za wypożyczenie sprzętu do testów dziękujemy firmie Asus.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Related posts

Leave a Comment