The Dark Pictures

The Dark Pictures – nowe tytuły od twórców Until Dawn

Until Dawn to jedna z najlepszych gier, które można zaliczyć do gatunku „oglądanek”. Większość akcji, które podejmowali w niej gracze, opierała się na wciśnięciu odpowiedniego przycisku w odpowiednim czasie. Tam królowała fabuła i wygląda na to, że The Dark Pictures Anthology będzie kontynuowało obraną przez studio drogę.

The Dark Pictures

Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, dość dużą popularnością cieszyły się produkcje, które wtedy nazywano interaktywnymi filmami. Wśród nich pojawił się nawet tytuł, który bazował na serialu The X-Files, a główne role w grze także odgrywali David Duchovny oraz Gillian Anderson. Tego typu tytuły miały jednak dość krótką „karierę” i dość szybko odeszły w niebyt. Sytuacja zaczęła zmieniać się stosunkowo niedawno, a dobrym przykładem niech będzie chociażby Heavy Rain czy właśnie Until Dawn.

The Dark Pictures

Twórcy ze studia Supermassive Games wypuścili w świat już kilka tytułów, ale dalej najpopularniejszym z nich jest Until Dawn. I wygląda na to, że teraz zapowiada się powrót do korzeni, czyli horrorów. Podczas trwających właśnie targów GamesCom w Kolonii, zaprezentowano zwiastun oraz fragment rozgrywki pierwszej z nowych produkcji. Tak, bowiem The Dark Pictures Anthology ma być jedną nazwą, która spajała będzie serię gier. Te będą niezależne od siebie pod względem fabularnym, ale łączyło je będzie jedno. Horror.

The Dark Pictures rozpocznie się od tytułu o wdzięcznie brzmiącej nazwie Man of Medan. Sami twórcy nie podali jeszcze, ile pojawi się produkcji pod parasolem The Dark Pictures, ale na oficjalnym blogu PlayStation przyznali, że zagłębiając się w tajniki gatunku horroru, naliczyli aż 39 jego podgatunków. Czy to oznacza, że seria będzie aż tak długowieczna? Wątpliwe, choć nie da się wykluczyć i tego. W końcu najważniejsza będzie tutaj fabuła, a Supermassive Games wie, jak dobrze rozpisać historię.

Man of Medan

Pierwsza gra z nowej antologii horroru pojawić ma się w 2019 roku, ale nie podano jeszcze konkretnej daty premiery. Opowieść będzie skupiała się wokół czwórki przyjaciół, którzy wyruszają swoją łódką na wody północnego Pacyfiku. Mają zamiar nurkować i odkrywać wrak samolotu z Drugiej Wojny Światowej. Już wtedy wydaje się, że coś jest mocno nie tak. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej wtedy, kiedy nad ich głowami rozpętuje się burza, a na horyzoncie pojawia się tajemniczy statek.

Jak można się domyślić, na statku nie będzie czekała na przyjaciół miska gorącej zupy i zestaw koców. Wygląda na to, że trafiają na statek widomo. Samo sterowanie i mechanika gry będzie zbliżona do tego, co znamy z Until Dawn. Większość interakcji gracza z padem czy klawiaturą polegała będzie na wciśnięciu konkretnego przycisku. Doskonale zaprezentowano to na obszernym fragmencie gameplayu. Czasem będzie liczyła się nasza szybkość, a czasem to, co chcemy by protagonista uczynił. W Man of Medan ważne będą bowiem nasze osobiste wybory. Wariantów scenariuszowych ma być bardzo wiele, a to oznacza, że produkcję dało się będzie przechodzić wielokrotnie. Każda z decyzji gracza może w przyszłości pozbawić życia jednego z przyjaciół, a nawet wszystkich. Szykuje się więc prawdziwa uczta dla tych, którzy zakochali się w Until Dawn.

Konsole oraz PC-ty, które nie sprawią, że będzie się bali je odpalić, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: PlayStation Blog / Supermassive Games

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...