The Elder Scrolls: Blades

The Elder Scrolls: Blades dla iOS. Na to czekałem

Bethesda ogłosiła właśnie pojawienie się mobilnej gry The Elder Scrolls: Blades dedykowanej Androidowi oraz iOS. Trzy tryby rozgrywki oraz tryb portretowy to nie wszystko, co ma do zaoferowania szumnie zapowiedziana produkcja.

The Elder Scrolls: Blades

Wielokrotnie podkreślałem, że nie jestem fanem gier jako takich, ale ogrania ciekawszych produkcji mobilnych nie mogę sobie odmówić. PUBG Mobile, Fortnite, Fallout Shelter czy Inside oraz Modern Combat — każdy z tytułów dostarczył mi mnóstwo radości. Co ciekawe, lwia cześć wspomnianych gier to twory, które trafiły na więcej niż jedną platformę. Podobnie jest z The Elder Scrolls, która we wrześniu pojawi się na Androidzie oraz iOS jako wersja z dopiskiem “Blades” w nazwie.

The Elder Scrolls: Blades — pierwszoosobowy Action RPG

Swojego czasu uwielbiałem RPG, zarówno w wydaniu tradycyjnym (karcianym), jak i przystosowanym do zabawy na komputerze. Dziś z uwagi na ograniczony czas wolny, rzadko kiedy sięgam po tego typu tytuły, ale zabawy z The Elder Scrolls: Blades nie będę mógł odpuścić. Gra wydaje się skrojona na miarę moich mobilnych potrzeb, zaś świat The Elder Scrolls oraz grafika przyciągają mnie jak magnes. Co dokładnie zaoferuje nam rozgrywka?

Gracz będzie mógł wybierać pomiędzy trzema trybami gry, z których pierwszy Abyss wydał mi się nieco nudnawy. Przemierzanie generowanych proceduralnie podziemi nie jest tym, czego szukam w przypadku gier mobilnych. Znacznie ciekawiej przedstawia się tryb Arena, w przypadku którego będę mógł prowadzić potyczki z innymi graczami. Ideałem wydaje się tryb Town. Tutaj do dyspozycji gracza zostaje oddane miasto, o której będzie trzeba zadbać. Rozbudowa osady wraz z wypełnianiem dodatkowych misji może wciągnąć na długie godziny i jak sądzę, tak właśnie będzie w moim przypadku.

Jako ciekawostkę dodam jeszcze to, że w Blades będzie można grać w trybie portretowym, trzymając smartfon poziomo. To rzadko spotykane rozwiązanie, ale może pomóc w zabawie “jedną ręką”.

Za darmo!

The Elder Scrolls: Blades to gra oferowana w systemie freemium. Oznacza to, że będzie można pobrać ją za darmo, ale podczas zabawy pojawią się tak zwane mikropłatności. Tytuł trafi do graczy na początku września, jednak w App Store możemy wybrać opcję przedsprzedaży. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać rejestracji na oficjalnej stronie gry, który to proces może przybliżyć nas do otrzymania dostępu do tak zwanej wczesnej wersji rozwojowej oraz otrzymania dodatkowych bonusów w postaci miecza i hełmu na start.

Źródło: Bethesda, Kotaku

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...