You are here
Spider-Man nadciąga i wygląda jak Batman Gry konsole 

Spider-Man nadciąga i wygląda jak Batman

Nic tak nie cieszy graczy jak to, że zapowiedzi producenta, zostają spełnione. Wyglądało na to, że Insomniac Games chciało dać wszystko do swojego nowego produktu osadzonego w uniwersum Marvela. I chyba im się to udało, bo pokazany gameplay sprawia, że Spider-Man wyrasta na jedną z ciekawszych produkcji targów E3.

Spider-Man

Na konferencji, gdzie zaprezentowano m.in. The Last Of Us 2 oraz Death Stranding, pojawili się także ludzie z Insomniac Games, którzy pokazali nową zapowiedź swojego tytułu. Tak jak w przypadku wielu innych producentów, ta stanowiła połączenie fabularyzowanego wątku z elementami gameplay. Spider-Man wygląda wprost obłędnie, ale grafika to nie wszystko, co będzie oferował. Na targach ustawiono także stoiska, gdzie gracze mogli sami wypróbować, jak to jest być „pajączkiem”. Wygląda na to, że jest świetnie.

Spider-Man i otwarty świat

Pierwsze zapowiedzi, które pojawiły się już dawno temu, dawały nadzieję na to, że tytuł oparty na komiksie w końcu może się udać. Bo choć seria z Batmanem była wielkim sukcesem, to mało który tytuł, nawiązujący do komiksowych uniwersum, ma tyle szczęścia. Zazwyczaj kończyło się na poprawnych grach i to tylko wtedy, kiedy producent się przykładał. Nie oszukujmy się, chodzi o to by przyciągnąć fanów Marvela czy DC, a reszta jest mało ważna. Insomniac Games na szczęście nie podążyło tą drogą i stworzyły grę, która zachwyca, choć może też wzbudzać trochę niepokoju.

Spider-Man będzie tytułem z otwartym światem, a przynajmniej na tyle otwartym, że gracz będzie mógł skakać między budynkami i dochodzić w miejsce kolejnej misji. Zapewne będzie to wyglądał tak, jak np. w serii inFamous, gdzie miasto stanowiło jeden wielki plac zabaw dla protagonisty. A w Spider-Man ten plac zabaw wydaje się nie mieć końca. Akcja tytułu rozgrywa się w Nowym Jorku i to po nim przyjdzie nam hasać. Wiadomo, że na potrzeby targów E3, producent tworzy wymuskaną zapowiedź, gdzie nie ma szans na to, by dostrzec jakieś niedociągnięcia lub przycinki. Tak przecież wyglądało właśnie The Last Of Us 2, gdzie gameplay przypominał bardziej film, niż rzeczywistą rozgrywkę. Główny trailer Spider-Man także nie do końca mógłby oddawać to, co pojawi się w finalnym tytule, gdyby nie fakt, że gameplay, który trafił do sieci, wygląda obłędnie.

Spider-Man gameplay

Na fragmencie, gdzie gracz swobodnie porusza się między budynkami, widzimy jak wielki świat przygotowany został przez Insomniac Games i jak wiele możliwości dostaniemy. Bieganie po wieżowcach, strzelanie pajęczyną i przeskoki, które dalej pozostają płynne mimo tego, że na ekranie dzieje się naprawdę dużo. To robi wrażenie. Podobnie, jak system walki z przeciwnikami. Ten dość mocno nawiązuje do wspomnianej już serii z Batmanem w roli głównej. Przyjdzie nam posługiwać się różnego rodzaju combo sami, a hordy przeciwników pojawiać się mają jedna za drugą.

Tych będzie też całkiem sporo. Oprócz tradycyjnych zapychaczy, czyli zwykłych żołnierzy czy przestępców, pojawić mają się także Volture, Electro, Scorpion oraz Mister Negative, choć być może producent trzyma coś jeszcze w ukryciu. Gracze będą mogli się wcieli także w Mary Jane, a i sama rozgrywka Peterem Parkerem będzie możliwa. Wtedy zapewne nie będziemy mogli korzystać z mocy, które stanowią o sile protagonisty. Spider-Man może stać się jednym z najciekawszych tytułów jesieni na platformę PlayStation 4. Premiera już niedługo, bo na samym początku września. Czekamy z niecierpliwością.

Gry oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Insomniac Games / YouTube

Related posts

Leave a Comment