The Little Robot Friends – roboty uczą programowania

W jaki sposób najlepiej uczyć się elektroniki i programowania? Można to zrobić z pomocą czterech zabawnych robotów. Jeśli do tego dochodzi fakt, że mamy możliwość, by tworzyć je sam, to zapowiada się świetna zabawa dla ludzi w różnym wieku.

All New Little Robot Friends to projekt stworzony przez Aesthetec Studio, który możemy wspierać na platformie crowdfundingowej Kickstarter. Za pomocą dostępnych dla nas materiałów, np. filcu, papieru, starych zabawek czy, jeśli mamy taką możliwość, wydruków 3D, tworzymy roboty. All New Little Robot Friends składa się z takich charakterów jak: Spikey, Ghosty i Curvy, do których dodano Crafty’ego. To właśnie dzięki temu ostatniemu można stworzyć robota z dowolnych materiałów).

Roboty wykonano z obwodów i prostych elementów elektrycznych. Wyposażono je w wiele sensorów tak, aby mogły wyczuć światło, słyszeć dźwięk, odczuwać dotyk i wykrywać ruch. Każdy z nich jest interaktywny – potrafi mówić i śpiewać w swoim własnym, robocim języku. Za pomocą diod LED RGB mogą pokazywać swoje „nastroje”. Oczywiście komunikują się bezprzewodowo z innymi robotami oraz urządzeniami. Mogą razem śpiewać czy konwersować. Za ich programowanie odpowiadasz Ty.  

Jeśli lubicie majsterkować, to możecie nabyć zestaw robotów, w którym Spikey, Ghosty i Curvy nie są zmontowani, by samemu cieszyć się z tworzenia ich. Całość pomyślano tak, by lutowanie nie sprawiało problemu nawet osobom, które nigdy wcześniej nie miały z tym do czynienia. Od razu po wyjęciu z pudełka trzy roboty są gotowe do działania. W zależności od sensorów Spikey, Ghosty, Curvy i Crafty odbierają różnie gesty: pojedynczy dotyk na głowie robota to puknięcie; przytrzymanie go za lewy sensor powoduje, że zacznie śpiewać; trzymanie go za sensor prawy zmusza go do wykonania triku; długie dotykanie sensora na głowie robot odbiera jako przytulanie; seria pojedynczych dotknięć oznacza dla niego łaskotanie. Każdy z robotów reaguje na swój indywidualny sposób. Wbudowany mikrofon pozwala robotom na wyłapywanie dźwięków z otoczenia. Reagują one również na światło, odróżniają jasność od ciemności.

Roboty możecie uczyć reagowania na różne sytuacje za pomocą aplikacji dostępnej na urządzenia z systemem Android, iOS oraz dla przeglądarki Chrome. Można je nazwać oraz zmienić ich charakter. Program pozwala na uczenie ich nowych piosenek, sztuczek, grania w gry, a także na wyrażanie w sposób nowy emocji. Nadawanie indywidualnych cech każdemu z robotów jest bardzo proste. Pisanie i wgrywanie programów do każdej z naszych maszyn odbywa się za pomocą kabla USB.

http://www.youtube.com/watch?v=ZLdS_M4wauA

The Little Robot Friends są kompatybilne z najpopularniejszymi platformami edukacyjnymi do poznawania sprzętu i uczenia się programowania – Arduino i Blockly. Biblioteki Arduino napisano od podstaw, są więc przejrzyste i zawierają przykłady. Tutoriale nauczą użytkowników krok po kroku jak obsługiwać roboty. Dodatkowe możliwości pojawiają się, kiedy podłączymy któregoś z naszych robotów do urządzeń przenośnych. Odpowiednim odgłosem poinformuje nas, gdy pojawi się, np. nowy tweet.

Spikey, Ghosty, Curvy i Crafty zapewniają rozrywkę zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Uczą kreatywności i pobudzają wyobraźnię.

Więcej informacji: The Little Robot Friends

 

Źródło: Kickstarter

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...