Patent Google na inteligentne soczewki

Gigant Google ma zamiar dobrać się do naszych oczu, a to wszystko przez Google Glass, które są, delikatnie mówiąc, niezgrabne.  

Tak przynajmniej uważa część osób, które miały je na nosie. Firma z Mountain View nie odpuszcza i chce być jak najbliżej naszych oczu. Wśród nowych zgłoszeń patentowych (z 28 kwietnia 2016 roku) znalazł się pomysł Google na to, by wstrzykiwać urządzenie bezpośrednio do gałek ocznych. Innowacyjne soczewki mają na celu zastąpić tę naturalną część naszego narządu wzroku. Mają być one wszczepiane w roztworze, który krzepnie i w ten sposób przyłączać się do soczewki oka.

Nowe urządzenie giganta z Kalifornii ma nie tylko korygować słabe widzenie, ale ma o wiele więcej możliwości, które można wykorzystać. Soczewka jest elektroniczna, służy do przechowywania danych, czujniki, baterię oraz komponenty radiowe, które pozwalają na komunikowanie się soczewek z zewnętrznym urządzeniem mającym moc obliczeniową. Ciekawe rozwiązanie wykorzystano, jeśli chodzi o zasilanie urządzenia w naszych oczach. Energia ma być pobierana z tego, co nazwano w patencie jako „antena zbierająca energię”.

Nad inteligentnymi soczewkami kontaktowymi Google pracuje od 2014 roku. Dla uzyskania jak najlepszej technologii gigant z Mountain View nawiązał współpracę z firmą farmaceutyczną Novartis. Elektroniczne soczewki mogłyby pomóc w procesie ogniskowania światła na siatkówkę oka.

Soczewkom Google’a mogą zaszkodzić te wymyślone przez Sony. Mają one bowiem kontrolę kamery, zoomu i przysłony. Coraz bardziej nasze życie zaczyna przypominać to, które znamy z cyberpunkowych produkcji.  

 

Źródło: Forbes

Źródło grafiki: Engadget, Forbes

____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...