The Vanishing Ethan Carter – rzut okiem na lokacje

Studio The Astronauts, założone przez Adiana Chmielarza udostępniło kilkusekundowe fragmenty ich debiutanckiego projektu – The Vanishing of Ethan Carter.

Dosyć interesującą kwestią jest fakt, że udostępnione materiały są GIFami. Autorzy swoją decyzję tłumaczyli tym, że choć sam GIF jest formatem najmniej efektownym, to mimo wszystko najpopularniejszym w mijającym roku: „Największą zaletą tych GIFów z naszego punktu widzenia jest to, że pokazują wykorzystanie technologii fotogrametrycznej, którą zastosowaliśmy przy tworzeniu świata gry.”.

Na promocyjnych klipach zaprezentowane zostały trzy lokacje, które ujrzymy w grze. Pierwszy przedstawia leśną ścieżkę, którą będziemy spacerować w niedługim czasie po rozpoczęciu przygody z tytułem. Druga ukazuje wąskotorową kolejkę-fantoma. Pojawienie się jej ma mieć coś wspólnego z nadnaturalnymi umiejętnościami detektywa, którego losami będziemy kierować. W ostatnim już trzecim fragmencie zobaczymy wędrówkę po dawno zapomnianym cmentarzu.

 

Twórcy chwalą się, że wszystkie elementy otoczenia oraz modele 3D powstały przy użyciu technologii fotogrametrii. Technologia ta pozwala na przenoszenie przedmiotów ze świata realnego do wirtualnego. Dzięki czemu tworzenie gry staje się nie tylko przyjemniejsze, ale i zdecydowanie krótsze.

Same filmiki sprawiają wrażenie, bardzo klimatycznych. Przypomnijmy, że tytuł jest trójwymiarową przygodówką, w której pokierujemy losami detektywa dysponującego nadprzyrodzonymi umiejętnościami, obrazującymi mu miejsca zbrodni.

The Vanishing of Ethan Carter ukaże się w cyfrowej wersji na komputerach osobistych. Na ten moment nie ustalono jeszcze daty premiery. Rozważane są za to porty na inne platformy sprzętowe.

Źródło: The Astronauts

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...