This War of Mine – nowa produkcja od 11 bit studios zapowiedziana

Okazuje się, że w grze o wojnie nie trzeba koniecznie brać pod swoje skrzydła pułku wojska, lub pojedynczego żołnierza. Studio 11 bit postanowiło odmienić nieco koncepcję i w ręce gracza oddaje cywili.

 

This War of Mine to mroczny survival, w którym twórcy do dyspozycji gracza oddali cywili, a naszym zadaniem jest przetrwanie w oblężonym mieście. Rozgrywka podzielona jest na noc i dzień , co stawia przed graczami różnorodne wyzwania. Za dnia polujący na mieszkańców snajperzy uniemożliwiają im opuszczenie schronienia. Sytuację to wykorzystujemy na rozbudowę zajmowanych domów, leczenie, handel znalezionymi przedmiotami czy karmienie mieszkańców. Natomiast mrok nocy służy nam do wynajdowania jedzenia, lekarstw lub broni.

Michał Drozdowski, lead designer projektu wyjaśnia co było inspiracją do stworzenia omawianej produkcji:

„W trakcie pracy nad nową grą natknęliśmy się na artykuł, w którym mężczyzna opisuje, jak udało mu się przetrwać w oblężonym mieście. Po zapoznaniu się z jego relacją, zrozumieliśmy jaki horror przechodzą ludzie w podobnej sytuacji. Postanowiliśmy stworzyć grę opierając się na jego historii i zrobić coś, co poruszy ludzi i sprawi, że chociaż przez moment skupią się na tym co ich otacza. Najwyższa pora, żeby gry, tak jak inne formy sztuki, zaczęły mówić o rzeczach ważnych”.

Gra stawia przed nami dylematy moralne. To od nas zależy czy ochronimy wszystkich mieszkańców czy jednak zdecydujemy się poświecić kilku z nich, aby przetrwała reszta.

http://www.youtube.com/watch?v=pH_tYB_Ntlg

TWoM promuje hasło „In war, not everyone is a soldier”. (Na wojnie nie każdy jest żołnierzem). Jeśli zainteresował Cię nowy tytuł studia 11 bit, tu znajdziesz więcej informacji o produkcji. Zapraszamy, również na facebookowy profil gry.

Źródło: 11 bit studios

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...