Thunderbird

Thunderbird będzie szybszy i wygodniejszy — zapewnia Mozilla

Na blogu Mozilli, twórców klienta pocztowego Thunderbird, pojawiła się istotna z punktu widzenia użytkowników notatka. Wpis dotyczy najbliższej przyszłości aplikacji.

Thunderbird

Thunderbird to potężne narzędzie, które od lat towarzyszy wielu użytkownikom komputerów osobistych. Otwartość i możliwość dostosowania pod swoje preferencje to główne, choć niejedyne atuty. Rozwój aplikacji jest niestety wolniejszy aniżeli innego produktu Mozilli, przeglądarki Firefox. To naturalne, ale społeczność skupiona wokół klienta pocztowego nie daje za wygraną i pokazuje, że Thunderbird także zasługuje na uwagę. Głos użytkowników w tym konkretnym przypadku miał kolosalne znaczenie.

Thunderbird stanie się “lepszy”

Nie przepadam za tym określeniem, ale idealnie pasuje ono do tego, co Mozilla zamierza zrobić ze wspomnianym klientem pocztowym. We wpisie, który w pewnym stopniu podsumował miniony rok 2018, Mozilla zawarła też opis planów na rok 2019.

Tryb Offline w Gmailu. Jak z niego korzystać?

Przede wszystkim zespół odpowiedzialny za Thunderbird będzie teraz liczył 14 osób, czyli o 6 więcej niż dotychczas. To pozwoli na szybsze tworzenie poprawek związanych z powolnym działaniem interfejsu. Otrzymamy więc wyższą wydajność oraz wygodę. Ponadto Mozilla zamierza wykorzystać w Thunderbirdzie nowe rozwiązania, które uczynią klienta przyjemniejszym dla oka i prostszym w użytkowaniu.

Patrząc na to, jak działają twórcy Thunderbirda, nie śmiem wątpić we wspomniane zapewniania.

Źródło: Mozilla Blog

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...