TikTok

TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele armii, którzy ostrzegają przed niebezpieczeństwami związanymi z danymi userów. Czym twórcy platformy zarazili się rządowi USA?

TikTok
fot. TikTok

Na początek warto określić jedną istotną sprawę. TikToknależy obecnie do chińskiego przedsiębiorstwa. ByteDance, bo tak nazywa się podmiot, pochodzi z Państwa Środka, a to czyni firmę z automatu „niebezpieczną” względem amerykanów. Uściślając, rząd dostrzega ryzyko płynące z użytkowania wspomnianego programu, który może zbierać dane na rzecz Chin. Czy tak jest w istocie?

TikTok z „banem” w amerykańskiej armii

Amerykański rząd prowadzi swego rodzaju krucjatę przeciwko Chinom. Jest to pokłosie wojny handlowej toczącej się pomiędzy supermocarstwami. USA próbują ograniczyć działalność firmy z państwa środka, czego efektem są na przykład problemy Huawei, o których szerzej piszemy pod TYM adresem. Najświeższe obostrzenia dotyczą jednak innej aplikacji od dostawcy z Chin…

Mowa o aplikacji społecznościowej TikTok, której właścicielem jest chińska firma ByteDance. Rzecznik armii USA uważa, że program może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, dlatego też odradza jego użytkowanie swoim żołnierzom. Na ten moment w grę nie wchodzi ostateczny zakaz, ale kto wie — może niebawem TikTok zostanie takowym objęty.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...