You are here
Google Nest Hub odbiera obraz z losowych kamer Xiaomi Mijia artykuły News 

Google Nest Hub odbiera obraz z losowych kamer Xiaomi Mijia

Takiej wpadki nie obserwowaliśmy od dawna. Okazuje się, że użytkownicy inteligentnego ekranu Google Nest Hub mogli wyświetlać obraz pochodzący z losowych kamer Xiaomi Mijia. Co ciekawe, przy każdym uruchomieniu prezentowany był widok z innego urządzenia. Gigant z Mountain View zablokował integrację z produktem Mijia.

Google Nest Hub
fot. Google

Kamery domowe i przydomowe to świetne rozwiązanie, z którego korzystamy chętnie. Tego typu gadżety smart home kosztują niewiele, co czyni je dostępnymi dla szerszego grona klientów. Sęk w tym, że bezpieczeństwo danych (np. obrazu z kamer) nie jest do końca takie, jakie być powinno. Historia z udziałem Google i Xiaomi tylko to potwierdza.

Obraz z kamer Xiaomi Mijia dostępny na Google Nest Hub

Wyobraźcie sobie sytuację — uruchamiacie wasz inteligentny ekran w celu podejrzenia tego, co dzieje się w pokoju waszej śpiącej pociechy. Zamiast malucha waszym oczom ukazuje się ganek sąsiada z drugiego końca ulicy. Zabawne? Nie dla nieświadomego tego faktu sąsiada. Okazuje się, że tego typu sytuacje mają miejsce, o czym świadczy wątek na Reddicie, o którym poinformował serwis AndroidPolice.

Sprawa jest poważna na tyle, że samo Google w reakcji na problemy zdecydowało się odciąć kamery Xioami Mijia od integracji ze swoim smart display. Ciężko powiedzieć, co było powodem błędu i kiedy zostanie on naprawiony. Historie takie jak ta pokazują, że nie możemy ślepo ufać naszym urządzeniom.

Źródło: RedditAndroidPolice

Related posts

Leave a Comment