Tim Cook

Tim Cook o współpracy z Google i prywatności

Dyrektor generalny Apple Inc. w wywiadzie dla HBO dotykał tematu szeroko pojętej prywatności danych użytkowników. Poza wzmiankami o RODO i konieczności stworzenia podobnej regulacji dla USA Tim Cook poruszył kwestię współpracy z Google. Jak ta ma się do walki o prywatność userów?

Tim Cook

Tim Cook chciałby wprowadzenia amerykańskiego odpowiednika RODO, o czym pisałem dla was już wcześniej. Regulacje takie wydają się konieczne, a CEO Apple ewidentnie podpisuje się pod wszystkim, co zakłada ochronę prywatności użytkowników. Uściślając — prawie wszystkim. Sporna może wydać się sprawa współpracy z Google i stosowanie wyszukiwarki giganta jako domyślnej w iOS. Cook postanowił rzucić na wspomnianą relację nieco światła.

Tim Cook i prywatność w wyszukiwarce Google

Systemy z rodziny Apple korzystają z Google jako domyślnej wyszukiwarki. To oczywiste, ale dlaczego sadownicy decydują się na to, mimo że produkt ten odziera użytkowników z prywatności, zbierając i analizując ich dane? Odpowiedź jest nieprzyzwoicie banalna — Tim Cook uważa, że Google jest najlepszą usługą w swojej kategorii. Grzechem byłoby więc wybieranie mniej skutecznego rozwiązania konkurencji.

Dobrze, wiemy już, że CEO firmy chce dostarczać nam możliwie najlepsze narzędzia, ale co z prywatnością. Prezes zapewnia, że dokłada wszelkich starań, by skutecznie przeciwdziałać nadużyciom. Jak? Na przykład stosując dodatki takie jak wysyłanie żądania nieśledzenia, blokowanie ciasteczek, czy tryb prywatny. Nie są to co prawda rozwiązania stuprocentowo skuteczne, jednak lepszych na ten moment brak. Czy wobec powyższego, tłumaczenia, jakimi karmi nas Tim Cook, mają sens? Dajcie znać, co myślicie o kwestii prywatności w iOS.

Źródło: Arstechnica

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...