You are here
Tim Cook: To zdrowie, a nie iPhone jest priorytetem Apple artykuły News 

Tim Cook: To zdrowie, a nie iPhone jest priorytetem Apple

Tim Cook w wywiadzie dla japońskiego serwisu Nikkei stwierdził, że najważniejszą rzeczą w stworzoną przez Apple w całej historii marki jest wkład w rozwój służby zdrowia. Czyżby inteligentny zegarek z funkcją EGK okazał się istotniejszy aniżeli smartfon iPhone?

AirPods 3
fot. Tim Cook — Twitter

Jeśli ktoś zapytałby mnie o najważniejsze osiągnięcie Apple, a jednocześnie największy sukces firmy, bez wahania wskazałbym iPhone’a. Jak mniemam, podobnie zrobiłaby większość z was. CEO Apple — Tim Cook, znany również jako „Wielki Księgowy” sądzi nieco inaczej. Według rzeczonego jegomościa najważniejszy okazuje się wkład firmy w rozwój służby zdrowia. Tak, ogromne znaczenie ma tutaj Apple Watch z funkcją EGK.

Tim Cook przedkłada Apple Watch z EGK nad iPhone’a

Smartfony to jeden z najważniejszych wynalazków kilku ostatnich dziesięcioleci. Dziś za ich pomocą realizujemy nieprzyzwoicie wysoką liczbę codziennych czynności. Inteligentne telefony służą nam w pracy i rozrywce. Wspomagają również kwestię organizacyjne, transportowe, a nawet związane z finansami i zdrowiem. Nie istnieje dziś chyba dziedzina, w której smartfony nie znalazłyby zastosowania. Niemniej to nie iPhone, czyli jednej z „najwybitniejszych” smartfonów jest w oczach CEO Apple (Tim Cook) najważniejszymi produktem firmy.

Tim Cook uważa, że wkład Apple w kwestie zdrowotności jest istotniejszy. W wywiadzie dla japońskiego Nikkei przywołuje rolę zegarka Apple Watch z funkcją EGK, który ułatwia życie użytkownikom cierpiącym na choroby serca. Ba, prezes twierdzi wręcz, że urządzenie to potrafi ratować życie. Muszę przyznać rację szefowi koncernu, gdyż gadżet faktycznie kilkukrotnie pozwolił wykryć groźne zachowania organizmu użytkowników.

Firma pod rządami Cooka chce więc być zapamiętana przede wszystkim ze wsparcia służby zdrowia, nie smartfonów. Odważna i nieco zaskakująca deklaracja ma jednak sporo sensu. O ile smartfony przeminą, przynajmniej w formie, jaką dziś znamy, zmagania ze zdrowiem będą towarzyszyć nam jeszcze długo, bardzo długo.

Źródło: BGR

Related posts

Leave a Comment